Քաղաքական 17:55 19/10/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Բրյուսել քաղաքում այցելել է Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության գրասենյակ և հանդիպել կազմակերպության մի խումբ անդամների հետ ՝ գրասենյակի տնօրեն Դիյոգո Պինտոյի գլխավորությամբ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ արծարծվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին, Արցախ–Եվրոպա հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահը բարձր է գնահատել Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության գործունեությունն՝ ուղղված եվրոպական տարբեր երկրներում ու հարթակներում արցախյան հիմնախնդրի օբյեկտիվ ներկայացմանը, մեր հանրապետության և եվրոպական տարբեր կառույցների միջև կապերի հաստատմանն ու ամրապնդմանը:

Politics 18:03 19/10/2017 NKR
Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited today the office of the European Friends of Armenia (EuFoA) organization in Brussels and met a group of the structure's members headed by EuFoA director Diogo Pinto.
As the Information department at the President’s Office reported, a set of issues related to the domestic and foreign policy of Artsakh, regional processes as well as the Artsakh-Europe relations were addressed during the meeting.
According to the release, The President rated high the activities of the European Friends of Armenia in providing objective insight into the Artsakh cause in various countries and platforms, establishing and reinforcing ties between our republic and diverse European structures.