Քաղաքական 13:40 20/10/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօչ Բրյուսել քաղաքում հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են հայրենիք-սփյուռք, եկեղեցի-հասարակություն փոխհարաբերություններին, Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը, մասնավորապես, Նոր Կիլիկիա բնակավայրի հետագա զարգացմանն առնչվող խնդիրներին:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության դերը սփյուռքում հայապահպանության, հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման և Արցախին մշտապես սատարելու գործում:

Politics 14:14 20/10/2017 NKR
President of the Nagorno-Karabakh (Artsakh) Republic Bako Sahakyan on Friday met in Brussels with Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I.
A range of issues related to the Motherland-Diaspora ties, relation between the church and the society, Artsakh’s domestic and foreign policy were on the meeting agenda, according to the press service of the Karabakh President’s Office.
The implementation of various programs in the republic, particularly, the development of the New Cilicia dwelling district was also on the meeting agenda.
President Sahakyan highlighted the role of the Great House of Cilicia Catholicosate in maintaining the Armenian identity in the Diaspora, cementing ties with the Motherland and providing consistent support to Artsakh.