Քաղաքական 13:40 20/10/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօչ Բրյուսել քաղաքում հանդիպում է ունեցել Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են հայրենիք-սփյուռք, եկեղեցի-հասարակություն փոխհարաբերություններին, Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաև Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը, մասնավորապես, Նոր Կիլիկիա բնակավայրի հետագա զարգացմանն առնչվող խնդիրներին:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության դերը սփյուռքում հայապահպանության, հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման և Արցախին մշտապես սատարելու գործում:

Политика 13:43 20/10/2017 В мире
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 20 октября в Брюсселе встретился с Католикосом Великого Дома Киликийского Арамом Первым. Подробности представляет пресс-служба президента НКР.
На встрече был обсужден ряд вопросов, касающихся связей между Родиной и Диаспорой, церковью и обществом, а также внутренней и внешней политики Арцаха.
Были затронуты также задачи, связанные с осуществлением в республике разных программ, в частности дальнейшего развития населенного пункта Новая Киликия.
Президент Саакян высоко оценил роль Великого Дома Киликийского в деле сохранения армянства в Диаспоре, укрепления связей с Родиной и постоянного содействия Арцаху.