Հասարակություն 20:24 24/10/2017 Արցախ
Այսօր՝ հոկտեմբերի 24-ին, Ստեփանակետում կայացավ  «Յուքոմ» ընկերության և «ՊանԱրմենիան մեդիա գրուպի» օժանդակությամբ տեխնիկապես վերազինված ՊԲ տեղեկատվական կենտրոնի բացման արարողությունը։
Արցախի պաշտպանության բանակի հրամանատար Լևոն Մնացակայանը նշեց, որ տեխնիկական վերազինումից հետո լրագրողների համար աշխատանքի ավելի հարմարավետ և արդյունավետ պայմաններ են ստեղծել։ Մնացականյանը շնորհակալություն հայտնեց «Յուքոմ» ընկերության և «ՊանԱրմենիան մեդիա գրուպի» ղեկավարներին արդյունավետ համագործակցության և կարևորագույն խնդիրների լուծման հարցում օժանդակություն ցուցաբերելու համար։
«Յուքոմ» ընկերության խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ պատերազմող երկրի համար տեղեկատվության օպերատիվությունը խիստ կարևոր հարց է, ուստի իրենք աջակցել են տեղեկատվական կենտրոնի տեխնիկական վերազինման ու արդիականացման հարցում։
Ներկայացնելով Արցախում «Յուքոմ»-ի կողմից իրականացվող ծրագրերը՝ Խաչատրյանը նշեց, որ զգալի աշխատանքներ են իրականացվել շփման գծի ամրացման ուղղությամբ։
«Արցախի սահմանների ամրացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներում շոշափելի արդյունքներ, իհարկե, ունենք, բայց դրանք բավարար չեն»,-նշեց Խաչատրյանը՝ հրաժարվելով ներկայացնել այլ մանրամասներ․ «Կան առանձնահատկություններ, որոնց մասին չենք կարող խոսել, բաց գոհացնող արդյունքներ ունենք և այդ ծրագրերը պարբերական բնույթ են կրելու»։
«ՊանԱրմենիան մեդիա գրուպի» գլխավոր տնօրեն Արմեն Արզումանյանը նշեց. «ՊանԱրմենիան մեդիա գրուպը» մշտապես պատրաստակամություն է հայտնել իր մասնագիտական ողջ կարողությունները  ուղղել Արցախ՝ ինչպես տեղում համապատասխան մասնագետների վերպատրաստման, այնպես էլ «ՊանԱրմենիան մեդիա դպրոցում» արցախցի ուսանողների համար դասընթացներ կազմակերպելու հարցում։
«Մենք մեր ուժերի ներածի չափով փորձում  ենք օգտակար լինեն Արցախին»,-ընդգծեց Արզումանյանը։
Արմեն Արզումանյանն ու Գուրգեն Խաչատրյանը նաև առանձնազրույց են ունեցել Պաշտպանության բանակի հրամանատարի հետ, որի ընթացքում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել ՊԲ տեղեկատվական համակարգի տեխնիկական և մարդկային կարողությունների մշտական արդիականացման հարցում ինստիտուցիոնալ համագործակցության շուրջ։

Society 12:20 31/10/2017 NKR
The inauguration of an upgraded information center of the Defense Army was held in Stepanakert, Nagorno-Karabakh on 24 October. The center has been created with the support of Ucom and “PanArmenian Media Group”.
Levon Mnatsakanyan, the Defense Minister of the Republic of Artsakh, said the upgraded information center provides more comfortable and efficient working conditions for media representatives. He expressed gratitude to the heads of Ucom and “PanArmenian Media Group” for a productive cooperation and their support in settling key issues.
The Chairman of the Board of Ucom, Gurgen Khachatryan told reporters that the operative information is a crucial issue for a country at war, therefore they have supported the upgrading and replenishing works of the information center.
Presenting the programs implemented by Ucom in Artsakh, he highlighted sizeable frontline buildup works carried out in the country.
“We certainly have registered tangible results in the efforts to strengthen Artsakh borders, however they are not enough,” Khachatryan said, refusing to provide further details. “There are certain peculiarities, which I cannot disclose, but we really have praiseworthy results and those programs will be implemented regularly.”
General Director of “PanArmenian Media Group”, Armen Arzumanyan said: ““PanArmenian Media Group” has always expressed readiness to direct all its professional skills to Artsakh in terms of both training the relevant experts on the spot and organizing trainings for Artsakh students at “PanArmenian Media Group”.”
“We do our best to be useful to Artsakh,” he highlighted.
Armen Arzumanyan and Gurgen Khachatryan also held a private conversation with Levon Mnatsakanyan, reaching agreements on institutional cooperation in the continuous modernization of technical and human capacity of the Defense Army’s information system.