Հասարակություն 10:34 28/10/2017 Հայաստան
Հայաստանում գործարար մշակույթի պատասխանատու մոդել առաջարկած ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակում է աջակցել երիտասարդությանը՝ մասնագիտական կողմնորոշման հարցում: Ընկերությունը նպաստում է նաև աշխատանքային քաղաքակիրթ արժեհամակարգի տարածմանը: Տարիքային տարբեր լսարանների հետ պարբերաբար կազմակերպվող հանդիպումներն այդ նպատակի իրագործման ուղիներից են:
Ընկերության տարածած մամուլի հաղորդագրության համաձայն,  Հայաստանում բջջային կապի զարգացման պատմությանն ու այդ ընթացքում՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի արձանագրած առաջատարության գաղտնիքներն այս անգամ բացահայտել են Շիրակի մարզի Ամասիա գյուղի երիտասարդները: Ընկերության գլխամասային գրասենյակում կազմակերպված՝ «բաց դռների օր» միջոցառման ընթացքում, նրանք ծանոթացել են բիզնեսում կառավարման պատասխանատու մոդելի առանձնահատկությունների և դրա երկարաժամկետ դրական ազդեցությանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակում կազմակերպվել էր շրջայց: Աշակերտները եղել են ընկերության զանգերի և սպասարկման կենտրոններում: Իսկ ընկերության գլխավոր տնօրենի հետ նրանց հանդիպումն ավարտվել է հարց ու պատասխանով:
«Բիզնեսի հաջողությունը սկսվում է կառավարման մոդելի և աշխատակիցների ճիշտ ընտրությունից: Դրա համար անհրաժեշտ է ունենալ ցանկություն, քրտնաջան աշխատանքի վճռականություն, հարգել օրենքը, հետևել ազնիվ մրցակցությանը և հանրությանն առաջարկել նոր լուծումներ:  Մենք ընտրել ենք այն ճանապարհը, որը ընկերության հաջողությանը զուգահեռ՝ իր գործունեությամբ նպաստում է նաև երկրի տնտեսության և հասարակության զարգացմանը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Երիտասարդության հետ ճանաչողական այսօրինակ հանդիպումները կարևոր են՝ փորձի փոխանակման, անհրաժեշտ վերլուծության և հաջողված օրինակով առաջնորդվելու համար:

Society 11:03 28/10/2017 Armenia
VivaCell-MTS, as the company that has introduced a responsible model of business administration, continues providing guidance to the youth in making a conscious choice of their future profession. The Company also encourages the propagation of civilized work culture. One of the means to that end are the regular meetings with children and youth of different age groups.
According to the press service of VivaCell-MTS, this time young people from Amasia village of Shirak region got acquainted with the history of development of telecommunications in Armenia as well as learned the secrets of leadership that made VivaCell-MTS the leading telecommunications operator in the country. During the Open Doors organized in the headquarters of the Company, the students were introduced to the pillars of responsible business administration and its long-term benefits.
During the tour in VivaCell-MTS headquarters, the participants of the Open Doors had the opportunity to get acquainted with the key departments of VivaCell-MTS. The meeting with the Company’s General Manager was concluded with a question and answer session.
“Success in business starts from its administration model and from the right choice of employees. To meet these conditions, one needs to be determined, persistent, respect the law, strive for fair competition and offer innovative solutions to the society. We have chosen a path that, along with leading the company to success, contributes to the development of the country’s economy and society,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
Awareness meetings with the youth are important in terms of sharing the experience and providing a successful example to be guided by.