16:37 01/11/2017 Հայաստան
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գրասենյակ՝ ծանոթացել կառույցի 25-ամյա գործունեությանը և ծրագրերին: Ամենամյա հեռուստամարաթոնին ընդառաջ կառավարության ղեկավարը հիմնադրամին է փոխանցել իր մեկ տարվա աշխատավարձը: Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից:
Շրջայցի ընթացքում վարչապետ Կարապետյանը ծանոթացել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ստորաբաժանումների գործունեության պայմաններին և կատարվող աշխատանքներին: Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը նշել է, որ 25 տարվա ընթացքում Հայաստանում և Արցախում շուրջ 500.000 շահառուի համար իրականացվել է ավելի քան 50. 000 ծրագիր՝ 330 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր արժեքով, իսկ նվիրատուների թիվն ամբողջ աշխարհում հասնում է 700.000-ի: Նա մանրամասներ է ներկայացրել հիմնադրամի ընթացիկ ծրագրերի և ամենամյա դրամահավաքի նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հեռուստամարաթոնն այս տարի տեղի  է ունենալու նոյեմբերի 23-ին. հանգանակություններն ուղղվելու են Արցախի ոռոգման համակարգի կառուցմանը և արևային էներգիայի կիրառման հնարավորությունների ստեղծմանը:

Society 17:37 01/11/2017 Armenia
Armenian Prime Minister Karen Karapetyan visited today the Hayastan All-Armenian Fund’s headquarters to get familiar with the Fund’s 25-year-long activities and programs. In anticipation of the Fund’s annual telethon, the Premier donated his one-year salary to the Fund, the press service at the government reported.  During the tour, Prime Minister Karapetyan got acquainted with the ongoing activities of the Hayastan All-Armenian Fund’s subdivisions.
According to the source, Hayastan All-Armenian Fund Executive Director Ara Vardanyan noted that over 50,000 programs have implemented during the past 25 years for over 500,000 beneficiaries in Armenia and Artsakh to a total cost of USD 330 million. The Fund has some 700.000 donors around the world.
He provided details of the Fund’s current plans and annual fundraising activities. The Hayastan All-Armenian Fund Telethon will be held on November 23 this year. The funds donated will be used to build Artsakh’s irrigation system and provide opportunities for solar energy application.