16:37 01/11/2017 Հայաստան
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գրասենյակ՝ ծանոթացել կառույցի 25-ամյա գործունեությանը և ծրագրերին: Ամենամյա հեռուստամարաթոնին ընդառաջ կառավարության ղեկավարը հիմնադրամին է փոխանցել իր մեկ տարվա աշխատավարձը: Այս մասին հայտնում են Կառավարությունից:
Շրջայցի ընթացքում վարչապետ Կարապետյանը ծանոթացել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ստորաբաժանումների գործունեության պայմաններին և կատարվող աշխատանքներին: Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը նշել է, որ 25 տարվա ընթացքում Հայաստանում և Արցախում շուրջ 500.000 շահառուի համար իրականացվել է ավելի քան 50. 000 ծրագիր՝ 330 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր արժեքով, իսկ նվիրատուների թիվն ամբողջ աշխարհում հասնում է 700.000-ի: Նա մանրամասներ է ներկայացրել հիմնադրամի ընթացիկ ծրագրերի և ամենամյա դրամահավաքի նախապատրաստական աշխատանքների վերաբերյալ:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հեռուստամարաթոնն այս տարի տեղի  է ունենալու նոյեմբերի 23-ին. հանգանակություններն ուղղվելու են Արցախի ոռոգման համակարգի կառուցմանը և արևային էներգիայի կիրառման հնարավորությունների ստեղծմանը:

Общество 18:15 01/11/2017 Армения
Премьер-министр Армении Карен Карапетян сегодня, 1 ноября, посетил офис Всеармянского фонда «Айастан» (Армения), ознакомился с 25-летней деятельностью структуры и программами. Подробности представляет пресс-служба армянского правительства.
В преддверии ежегодного телемарафона глава правительства перечислил фонду свою годовую зарплату.
Премьер ознакомился с условиями деятельности подразделений фонда и проводимыми работами. Исполнительный директор фонда Ара Варданян отметил, что за минувшие 25 лет для около 500.000 бенефициаров в Армении и Арцахе реализовано свыше 50. 000 программ общей стоимостью в 330 млн долларов, а число дарителей по всему миру достигает 700.000. Он представил подробности касательно текущих программ и работ по подготовке ежегодного марафона.
Ежегодный телемарафон фонда в этом году состоится 23 ноября, пожертвованные средства будут направлены на строительство оросительной системы и создание возможностей использования солнечной энергии в Арцахе (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)).