Իրավունք 12:30 01/11/2017 Հայաստան
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախաբացթողումային հսկողության ու մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունների համատեղ իրականացրած միջոցառումների արդյունքում Մեղրիի մաքսակետում կանխվել է առանձնապես խոշոր չափի՝ շուրջ 105 կգ «հերոին» տեսակի թմրանյութի ներկրումը հանրապետություն:
ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի  տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, ռենտգեն զննության է ենթարկվել Իրանից Հայաստան ժամանած Թուրքիայի քաղաքացի Ֆերդի Օզդեմիրիի վարած, Վրաստանում գրանցված «Օմերտրանսպորտ» ՍՊԸ-ին  պատկանող «DAF» մակնիշի  սառնարանային բեռնատարը, որն այնուհետև մաքսային ուժեղացված հսկողության պայմաններում, ուղեկցվել է Երևան՝ մաքսային պահեստ, որտեղ իրականացվել է տրանսպորտային միջոցի մանրակրկիտ զննում:
Բեռնախցիկում նախապես պատրաստված թաքստոցից հայտնաբերվել է 105 կգ «հերոին» տեսակի թմրանյութ: Նախապատրաստված նյութերը փոխանցվել են ԱԱԾ քննչական ծառայությանը՝ վարույթ իրականացնելու նպատակով:

Право 15:05 01/11/2017 Армения
Сотрудники Управлений предтаможенного контроля и борьбы с контрабандой Комитета государственных доходов Армении на таможенном пункте Мегри пресекли ввоз в республику особо крупной партии (порядка 105 кг) героина.  Об этом сообщает пресс-служба КГД РА.
Партия героина была обнаружена в ходе рентгеновского досмотра зарегистрированного в Грузии и принадлежащего ООО «Омертранспорт» грузовика-рефрижератора марки «DAF», прибывшего из Ирана в Армению. За рулем грузовика находился гражданин Турции Ферди Оздемир.
«В заранее оборудованном в багажнике тайнике был обнаружен героин весом 105 кг. Подготовленные материалы переданы в следственную службу Службы национальной безопасности для осуществления производства», – отмечается в сообщении.