Ադրբեջանական կողմի կրակոցներից Չինարին վնասներ չի կրել
Այսօր առավոտից հակառակորդը կրակոցներ է արձակել հայ-ադրբեջանական սահմանի դիրքերի ու սահմանամերձ գյուղերի ուղղությամբ:Չինարի համայնքի ղեկավար Սամվել Սաղոյանը Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ կրակոցներից վնասներ չեն կրել:
«Կրակոցները սկսվել են առավոտվանից ու տևել մինչև ժամը 16:00-ի կողմերը: Այս պահին իրավիճակը նորմալ է, խաղաղ է, կրակոցներ չկան»,- ասաց համայնքի ղեկավարը:
Նրա խոսքով՝ վերջին շրջանում նման անկանոն կրակոցները պարբերական բնույթ են կրում, սակայն իրենք փորձում են ուշադրություն չդարձնել. «Արդեն բեզարել ենք, էնքան կրակեն, որ իրանք էլ հոգնեն»:

The Azerbaijani forces have launched gunfire at Chinari and other border villages of Armenia’s Tavush region since early morning on Thursday, the Head of Chinari community Samvel Saghoyan told Panorama.am. In his words, no damages were reported as a result of the gunfire.
“The shooting started in the morning and lasted till 16:00. The situation is calm as of Thursday evening,” said Saghoyan.
The head of the community next informed the irregular shooting from the Azerbaijani side has been a common occurrence over the recent period.