Ադրբեջանական կողմի կրակոցներից Չինարին վնասներ չի կրել
Այսօր առավոտից հակառակորդը կրակոցներ է արձակել հայ-ադրբեջանական սահմանի դիրքերի ու սահմանամերձ գյուղերի ուղղությամբ:Չինարի համայնքի ղեկավար Սամվել Սաղոյանը Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ կրակոցներից վնասներ չեն կրել:
«Կրակոցները սկսվել են առավոտվանից ու տևել մինչև ժամը 16:00-ի կողմերը: Այս պահին իրավիճակը նորմալ է, խաղաղ է, կրակոցներ չկան»,- ասաց համայնքի ղեկավարը:
Նրա խոսքով՝ վերջին շրջանում նման անկանոն կրակոցները պարբերական բնույթ են կրում, սակայն իրենք փորձում են ուշադրություն չդարձնել. «Արդեն բեզարել ենք, էնքան կրակեն, որ իրանք էլ հոգնեն»:

19:13 02/11/2017 Армения
ВС Азербайджана с утра четверга, 2 ноября, обстреляли позиции ВС Армении на армяно-азербайджанской границе и приграничные армянские населенные пункты.
Как сообщил в беседе с корреспондентом Panorama.am руководитель общины Чинари Самвел Согоян, вследствие обстрела селу ущерба не причинено.
«Выстрелы начались утром и продолжились до 16:00. На данный момент ситуация нормальная, выстрелов нет», – сказал он.
По словам Самвела Согояна, в последнее время подобная беспорядочная стрельба носит периодический характер, однако они пытаются не обращать на это внимания.