Հասարակություն 16:03 04/11/2017 Հայաստան
Մեկնարկել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնի տարածքի ծառապատման ծրագիրը, որի շրջանակում նախատեսվում է ծառատունկ իրականացնել ավելի քան 10 հեկտար տարածքի վրա։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Էյ-Թի-Փի բարեգործական հիմնադրամի համագործակցության շրջանակում նոյեմբերի 4-ին, պանթեոնի տարածքում ավելի քան 2000 ծառ է տնկվել՝ ծառապատելով շուրջ 5 հեկտար տարածք։
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ծառատունկին մասնակցել են ՀՀ ՊՆ, ԶՈւ և ԶՈւ ԳՇ ղեկավար կազմը, զինվորականներ, ազատամարտիկներ, պետական այլ գերատեսչությունների, մասնավորապես՝ արտակարգ իրավիճակների նախարարության, ինչպես նաև հասարակական կազակերպությունների ներկայացուցիչներ, պատանի երկրապահներ և դպրոցականներ:

Society 17:19 04/11/2017 Armenia
The tree-planting project at Erablur military Pantheon launched today, aiming to plant trees on an area of 10 hectares of the military cemetery in Yerevan.
Initiated by the defense ministry of Armenian in collaboration with Armenia Tree Project charity foundation, over 2 thousand trees were planted in the Pantheon on Saturday covering a total of 5 hectares.
As the ministry reported in a release, Defense Minister Vigen Sargsyan, the commander staff of the General Staff, militaries, veterans, officials as well as representatives of the civil society, members of the Erkrapah Volunteer Union and school students partook in the event.