Օրվա մամուլ 09:21 07/11/2017 Հայաստան
«Հրապարակ»-ում կարդում ենք. «Որքան էլ Սերժ Սարգսյանը, իր բնավորության համաձայն, ձգձգի 2018-ի վարչապետության շուրջ ինտրիգը` միայն վերջին պահին բարձրաձայնելով իր մոտեցումը, հայտնի է, որ ինտրիգն արդեն կարծես հագուցալուծվել է: Սամվել Կարապետյանը խորհրդակցել է Կարեն Կարապետյանի հետ,  երկուստեք հանգել են համոզման, որ «ճիշտը» Սերժ Սարգսյանի վարչապետ դառնալն է` Հայաստանի անվտանգության, այդ թվում և ղարաբաղյան հարցի տեսանկյունից, «որովհետև Կարեն Կարապետյանին դժվար կլինի Ալիևի հետ բանակցելը, համ էլ՝ չարժե նման նագրուզկի տակ մտնել»:
Դա է նաև պատճառը, որ նոյեմբերի 13-ին` «Ռիո»-ի բացման օրը, Սերժ Սարգսյանին է վերապահվել 1 միլիարդ դոլար ներդրման մասին հայտարարելը, որի առյուծի բաժինը հատկացնելու է Ս. Կարապետյանը՝ էներգետիկ ոլորտին: Ընդ որում, հավանաբար, Սերժ Սարգսյանի վարչապետ դառնալու առաջարկությամբ հանդես կգա հենց ՀՀԿ առաջին փոխնախագահ Կարեն Կարապետյանը: Թե երբ՝ չասացին»:

Пресса дня 11:50 07/11/2017 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что как бы Серж Саргсян согласно своему характеру не затягивал интригу вокруг премьерства в 2018 году, заявив о своем подходе в последний момент, уже известно, что развязка этой интриги, кажется, наступила.
«Самвел Карапетян посоветовался с Кареном Карапетяном и обоюдно пришли к убеждению, что с точки зрения безопасности Армении, в том числе и карабахского конфликта, "правильно", чтобы премьер-министром стал Серж Саргсян, поскольку "Карену Карапетяну будет сложно вести переговоры с Алиевым, да и не стоит лезть под такую нагрузку".
В этом причина того, что 13 ноября, в день открытия торгового центра "РИО", Сержу Саргсяну предоставлено право объявить об инвестициях на 1 млрд. долларов, львиная доля которых выделена Самвелом Карапетяном на сферу энергетики. При этом, скорее всего, с предложением о том, чтобы Серж Саргсян занял пост премьер-министра, выступит именно первый заместитель председателя Республиканской партии Армении Карен Карапетян. А когда это произойдет, наши источники не уточнили», - пишет газета.