Հասարակություն 14:50 09/11/2017 Հայաստան
Հայաստանում Beeline-ը հայտարարում է այս տարվա կեսին մեկնարկած բջջային ցանցի լայնածավալ արդիականացման ծրագրի ավարտի մասին։ Հայաստանում Beeline-ի ներկայության ամբողջ ընթացքում սա ենթակառուցվածքների ամենախոշոր արդիականացումն է՝ իր ծավալով և ներդրումների չափով։
Beeline Հայաստան հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ ծրագրի շրջանակում ընկերությունը նորացրել է երկրի բոլոր բազային կայանների սարքավորումները, բազմապատկել է բջջային ցանցերի թողունակությունն ու ծածկույթը։ Մասնավորապես, 4G ցանցը հասանելի է դարձել 14 նոր քաղաքներում, իսկ  Երևանում ցանցի ծածկույթն ավելացել է 30 %-ով։ 4G ցանցում 60 Մբ/վրկ-ով բարձրացել է տվյալների փոխանցման արագությունը։ Beeline-ի երրորդ սերնդի ցանցը նույնպես ընդլայնվել է և այժմ դրա ծածկույթը հասանելի է Հայաստանի բնակչության 82%-ին։
«Մեծ սիրով հայտարարում եմ Հայաստանի ողջ տարածքում Beeline-ի բջջային ցանցի արդիականացման ծրագրի հաջող ավարտի մասին։ Մեր առջև դրված էր հավակնոտ նպատակ, որը վերաբերում էր ամբողջ մի երկրի և հարյուր հազարավոր մեր բաժանորդների։ Նրանցից յուրաքանչյուրի համար մեր ծառայություններն այժմ դարձել են ավելի ժամանակակից, արագ ու որակյալ, և մենք շարունակելու ենք աշխատել, որպեսզի դրանք լինեն ավելի պարզ և հարմար», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Ցանկանում եմ առանձին շնորհակալություն հայտնել Beeline-ի բոլոր այն աշխատակիցներին, ովքեր մասնակցել են արդիականացման ծրագրին։ Ձեր պրոֆեսիոնալիզմը թույլ տվեց ամբողջովին փոխարինել սարքավորումները ողջ երկրի տարածքով և անել դա այնպես, որ կապը ընթացքում չընդհատվի ու բաժանորդները ցանկացած պահի կարողանան օգտվել մեր ծառայություններից», - ասել է Հայաստանում Beeline-ի Տեխնիկական բլոկի տնօրեն Մաքսիմ Լևինը։
Աղբյուրը նշում է, որ արդիականացումից հետո Beeline-ի 2G ցանցի ծածկույթն ընդգրկում է Հայաստանի բնակչության 98,6%-ը, որը երկրի համար ռեկորդային ցուցանիշ է։

Beeline подвел итоги крупнейшей за последнее десятилетие модернизации сети
Beeline объявляет о завершении широкомасштабного проекта модернизации мобильной сети, о старте которого компания сообщила в середине текущего года.
Согласно релизу, по своим масштабам и инвестициям это обновление инфраструктуры стало самым крупным за все время присутствия бренда Beeline в Армении.
«В рамках проекта компания обновила оборудование на всех базовых станциях в стране, многократно увеличила емкость и покрытие мобильных сетей. В частности, сеть 4G стала доступна в 14 новых городах, а в Ереване ее покрытие увеличилось на 30%. Возросла до 60 Мб/с скорость передачи данных в сети 4G. Сеть третьего поколения Beeline тоже была расширена, и теперь ее зона покрытия охватывает более 82% населения Армении», – говорится в сообщении.
«С огромным удовольствием объявляю об успешном завершении проекта модернизации мобильной сети Beeline по всей Армении. Перед нами стояла амбициозная задача, масштабы которой – целая страна и сотни тысяч наших клиентов. Для каждого из них наши услуги теперь стали еще современнее, быстрее, качественнее, и мы продолжим работать, чтобы сделать их еще проще и удобнее», – отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Хочу отдельно поблагодарить всех сотрудников Beeline, принявших участие в проекте модернизации. Ваш профессионализм позволил полностью обновить оборудование по всей стране и сделать это так, чтобы связь в процессе не прерывалась и абоненты в любой момент могли продолжать пользоваться нашими услугами», – сказал директор технического блока Beeline в Армении Максим Левин.
Отметим, что после модернизации зона покрытия сети 2G Beeline теперь охватывает рекордные 98,6% населения Армении.