Հասարակություն 13:24 21/11/2017 Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Հայաստանի ազգային պատկերասրահում ներկա է գտնվել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին նվիրված՝ «Հայաստան-Ռուսաստան. բարեկամություն՝ կոփված դարերով» պատմավավերագրական ցուցահանդեսի բացմանը: Այս մասին հայտնում են Նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Ցուցահանդեսը բացել են ՀՀ և ՌԴ արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանը և Սերգեյ Լավրովը: Երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարների, այլ պաշտոնատար անձանց և հյուրերի ուղեկցությամբ Հանրապետության Նախագահը դիտել է տարբեր ոլորտներում հայ-ռուսական համագործակցությունը ներկայացնող արխիվային փաստաթղթերն ու լուսանկարները:
Այնուհետև Նախագահ Սարգսյանի ներկայությամբ տեղի է ունեցել «Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը» թեմային նվիրված նամականիշներով գեղաթերթիկի մարման արարողությունը, որն իրականացրել են ՀՀ և ՌԴ արտգործնախարարները ու ՀՀ կապի, տրանսպորտի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարը:

Politics 16:27 21/11/2017 Armenia
President Serzh Sargsyan attended today the Armenia-Russia: Friendship Forged over Centuries documentary exhibition at the National Gallery of Armenia, dedicated to the 25th anniversary of establishment of diplomatic relations between the Republic of Armenia and the Russian Federation.
As the press department at the President’s Office reported, the exhibition was opened by RA Foreign Minister Edward Nalbandian and Russian Foreign Minister Sergey Lavrov. Accompanied by the two countries’ Foreign Ministers, other officials and guests, the President of Armenia viewed the archival documents and photos representing the Armenian-Russian cooperation in different spheres of activity.
Then, in the presence of President Sargsyan, a stamp canceling ceremony was held with two stamps released on the 25th anniversary of establishment of diplomatic relations between the Republic of Armenia and the Russian Federation. The stamps were cancelled by the Armenian and Russian Foreign Ministers and the RA Minister of Transport, Communication and Information Technologies