Օրվա մամուլ 09:16 23/11/2017 Հայաստան
Բրյուսելում թեև մինչ օրս  հուսով են, որ պաշտոնական  Երևանը  ստորագրելու է  Հայաստան-ԵՄ Շրջանակային  համաձայնագիրը, բայց առանձին զրույցներում կասկած են հայտնում։
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով Բրյուսելում փակ հանդիպումների ժամանակ  ՀՀ իշխանությունները  Բրյուսելին  հավաստիացրել են, որ նոյեմբերի 24-ին, երեկոյան ժամը 17։00-ին  Հայաստանը կստորագրի  Շրջանակային համաձայնագիրը, իսկ Հռչակագրին միանալու հատուկ  կարծիքով հանդես կգա  ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Թերթի փոխանցմամբ՝ 8 երկիր դեռևս չի վավերացրել  Հայաստանի հետ  ստորագրվելիք համաձայնագիրը։ Երեկ օրվա վերջում  հայտնի է դարձել, որ Լեհաստանը վավերացրել է  փաստաթուղթը։

Пресса дня 11:23 23/11/2017 Армения
Хотя и в Брюсселе по сей день надеются, что официальный Ереван подпишет рамочное соглашение Армения – ЕС, однако в отдельных беседах выражают сомнение, пишет газета «Жаманак».
По сведениям издания, во время закрытых встреч в Брюсселе власти Армении заверили Брюссель, что 24 ноября, в 17:00, Армения подпишет рамочное соглашение, а президент Армении Серж Саргсян выступит с особым мнением относительно присоединения к Декларации.
Как отмечает издание, 8 стран все еще не ратифицировали предстоящее к подписанию с Арменией соглашение. Вчера в конце дня стало известно, что Польша ратифицировала документ.