ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 24-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ՀՀ տարածքում փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ չկան:
Նոյեմբերի 24-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, ցերեկը Վայոց ձորում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային գոտիներում՝ ձյան, հովտային գոտում՝ ձնախառն անձրևի տեսքով:
Ապարան-Սպիտակ, Սիսիան-Գորհայք, Զանգեր-Սարավան, Նոյեմբերյան-Ջուջևան-Ոսկեպար ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Սյունիքի մարզի Կապան, Գորիս, Քաջարան քաղաքներում և Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:
Ելնելով սպասվող անբարենպաստ եղանակային պայմաններից` բոլոր վարորդներին հորդորում ենք նշված մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար, բացառությամբ բեռնատարների:

Общество 10:24 24/11/2017 Армения
Сегодня, 24 ноября, по состоянию на 10:00, на некоторых автомагистралях в Армении образовался гололед, сообщает пресс-служба МЧС Армении.
При этом закрытых и труднопроходимых дорог на территории Армении нет.
Ночью 24 ноября в большинстве регионов Армении, днем в Вайоц дзоре и Сюнике прогнозируются осадки, в  горных районах и предгорьях – в виде снега, а в долинах – мокрого снега.
На дорогах Апаран-Спитак, Сисиан-Горайк, Зангер-Сараван, Ноемберян-Джуджеван-Воскепар местами образовался гололед.
В городах Капан, Горис Каджаран Сюникской области и Джермук Вайоцдзорской области республики наблюдались осадки в виде снега.
Исходя из ожидаемых неблагоприятных погодных условий, МЧС Армении рекомендует водителям отправляться в вышеупомянутые области на автомобилях, оборудованных исключительно зимними шинами.
По данным департамента ЧС МВД Грузии, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для проезда грузовых автомобилей.