ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 24-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
ՀՀ տարածքում փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ չկան:
Նոյեմբերի 24-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, ցերեկը Վայոց ձորում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային գոտիներում՝ ձյան, հովտային գոտում՝ ձնախառն անձրևի տեսքով:
Ապարան-Սպիտակ, Սիսիան-Գորհայք, Զանգեր-Սարավան, Նոյեմբերյան-Ջուջևան-Ոսկեպար ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Սյունիքի մարզի Կապան, Գորիս, Քաջարան քաղաքներում և Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:
Ելնելով սպասվող անբարենպաստ եղանակային պայմաններից` բոլոր վարորդներին հորդորում ենք նշված մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար, բացառությամբ բեռնատարների:

Society 10:48 24/11/2017 Armenia
Some highways in the territory of Armenia are partly covered with black ice as of 10am November 24, the Ministry of Emergency Situations reported.
According to the source, there are no closed or hardly passable roadways in the country.
Precipitation is expected in most parts of the country at night of 24 November and in Vayots Dzor, Syunik and Artsakh in the daytime, taking the form of snow in mountainous regions and sleet – in foothills.
Black ice has taken hold on Aparan-Spitak, Sisian-Gorhayk, Zanger-Saravan, Noyemberyan-Jujevan-Voskepar highways, with snowfalls reported in Kapan, Goris, Kajaran (Syunik region) and Jermuk (Vayots Dzor region) towns.
Georgia’s Emergency Situations Department reports that Stepantsminda-Lars highway is open for all types of vehicles, except trucks.