Վրացագետ. Ադրբեջանցիներին չհաջողվեց խաթարել Թբիլիսիում արցախցի նկարիչների ցուցահանդեսի անցկացումը
«Այս օրերին Թբիլիսիի «Հայարտուն» կենտրոնում անցկացվում է «Վերածնունդ» անվամբ արցախցի 7 երիտասարդ նկարիչների աշխատանքների ցուցահանդես»,-ֆեյսբուքյան էջում գրել է վրացագետ Ալիկ Էրոյանցը:
Նրա խոսքով, տվյալ միջոցառումը խափանելու և ընդհանրապես չեղարկելու համար Վրաստանում Ադրբեջանի դեսպանատունն իր վրդովմունքն էր արտահայտել՝ դիմելով պետական մի շարք գերատեսչություններին, այդ թվում՝ Վրաստանի ԱԳՆ-ին, որտեղից, ի հակառակ ադրբեջանցիների ակնկալիքի, պատասխանել էին, որ «նշված ցուցահանդեսը պետական կազմակերպությունների միջոցով չի կազմակերպվել, այլ անհատական ցուցահանդես է, իսկ ԼՂ հակամարտությունը պետք է կարգավորվի խաղաղ ճանապարհով»:
«Վերածունդ» խորագրով ցուցահանդեսը Թբիլիսիում կազմակերպվում է «Թեքեյան Կենտրոն» հիմնադրամի, «Շուշի քաղաքի թանգարաններ» ՊՈԱԿ-ի և Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն» կրթա-մշակութային և երիտասարդության կենտրոնի համագործակցությամբ:

Society 13:59 28/11/2017 Armenia
An exhibition titled “Revival” featuring the works by seven young artists from Artsakh has opened at the “Hayartun” Center of Tbilisi, an Armenian expert on Georgian studies wrote on Facebook.
According to Alik Eroyants, in order to disrupt and completely annul the event, the Georgian Embassy in Azerbaijan expressed dissatisfaction over it addressing a number of state agencies of the country, including the Georgian Foreign Ministry, which, contrary to Azerbaijan’s expectations, replied that “the mentioned exhibition is not organized by state organizations, it is rather an individual exhibition”, adding, “the Nagorno-Karabakh conflict must have a peaceful settlement.”
The exhibition titled “Revival” is being held in Tbilisi with the support of Tekeyan Center Fund in cooperation with Shushi Museum SNCO and “Hayartun” Cultural Center of the Diocese of the Armenian Apostolic Church in Georgia.