Նախագահ Սերժ Սարգսյանը աշխատանքային այցով ժամանել է Արցախ
Հանրապետության Նախագահ, Զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանը հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցության շրջանակում այսօր աշխատանքային այցով ժամանել է Արցախի Հանրապետություն:
Նախագահ Սարգսյանը Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ այցելել է Պաշտպանության բանակի շտաբ, որտեղ տեղի է ունեցել ավանդաբար անցկացվող տարեվերջյան խորհրդակցությունը՝ ՀՀ և ԱՀ պաշտպանության նախարարների և բարձրաստիճան հրամկազմի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Քննարկվել են բանակաշինությանը վերաբերող հարցեր:
ՀՀ նախագահի պաշտոնական էջի հաղորդմամբ, խորհրդակցության մասնակիցները լսել են Պաշտպանության բանակի հրամանատարի զեկույցը:

President Sargsyan arrives in Artsakh on working visit
President of the Republic of Armenia, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces Serzh Sargsyan on Friday arrived in the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic on a working visit within the framework of cooperation between the two Armenian States.
President Serzh Sargsyan and Artsakh President Bako Sahakyan called at the Defense Army Headquarters to attend the traditional yearend consultation with the participation of the Defense Ministers and high-ranking military officials of the two republics, the press department of the Armenian President’s Office reported.
The meeting participants discussed army building-related issues and took note of the report delivered by the Defense Army Commander.