Քաղաքական 13:17 05/12/2017
Արաբկիր և Քանաքեռ Զեյթուն ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Արթուր Ստեփանյանը բավարարել է Էրոս Ռամազոտիի՝ չեղարկված համերգի տոմսերի գումարը վերադարձնելու պահանջով դատարան դիմաց քաղաքացիների հայցը:
Հայցվոր կողմին ներկայացնող Գայանե Դեմիրչյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում  մանրամասնեց, որ հայցը  ներկայացվել էր նախորդ տարվա հունիսի 24-ին  66 դիմողի անունից:
«Պահանջի չափը` 2.363.000 ՀՀ դրամ  էր, ինչպես նաև  դրան հաշվեգրվող տոկոսներ։ Հայցն ամբողջությամբ բավարարվել է»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ պատասխանողներն էին Զարինե Մխեյանը, «Ֆորպոստարտ» ՍՊԸ֊ն, «Շոուսթար» ՍՊԸ-ն:
Այս պահին դատարանի վճիռը դեռ օրինական ուժի մեջ չի մտել: Այն հրապարակվելուց հետո՝ մեկ ամսվա ընթացքում հնարավոր է բողոքարկել:
Հիշեցնենք, որ միջազգային մեգա-աստղ Էրոս Ռամազոտիի  մենահամերգը Երևանում նախատեսված էր 2016 թ.ապրիլի 26-ին: Համերգը չկայացավ: Մինչ այս պահը տոմս գնած քաղաքացիներից շատերին չեն վերադարձվել տոմսերի գումարները: Նախապես հայտարարվել էր, որ տոմսերի գումարի վերադարձը սկսելու է 2016-ի մայիսի 26-ից: Հետո ժամկետը հետաձգվեց:
Դիմումատուները դատարանից պահանջում են պատասխանողներից հօգուտ հայցվորների բռնագանձել ավելի քան 2 մլն դրամ՝  որպես պայմանգրային պարտավորությունների չկատարման արդյունքում պատճառված վնաս:

Culture 16:35 05/12/2017 Armenia
The Arabkir and Qanaqer-Zeytun Court of Yerevan satisfied a complaint lodged by dozens of citizens demanding compensation for the bought tickets of Eros Ramazzotti concert that never took place.
The concert by famous Italian singer was to be held in Yerevan on April 26, 2016. Later the concert was cancelled, while the losses of those who had bought the tickets were not compensated. The lawsuit was brought against Forpostart Production that acted as the organizer of the concert and failed to fully compensate all the buyers despite assurances and several extended deadlines.
As the representative of the plaintiffs Gayane Demirchyan told Panorama.am the petition was signed by 66 people and was lodged on June 24 last year.
The applicants wanted the court to oblige Forpostart Production to pay the compensation and the percentages. In its ruling, the court obliged the company to compensate 2.363.000 mln. AMD.