Սպորտ 14:14 09/12/2017 Հայաստան
Լոնդոնում ընթացող London Chess Classic շախմատի գերմրցաշարի վեցերորդ տուրում Լեւոն Արոնյանը կիսեց միավորն այս անգամ ԱՄՆ-ն ներկայացնող Ուեսլի Սոյի հետ: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը:
Վեցերորդ տուրի արդյունքները. Ադամս – Նեպոմնյաշչի՝ 0:1, Սո – Արոնյան, Վաշյե-Լագրավ – Կարուանա, Նակամուրա – Կարլսեն, Անանդ – Կարյակին՝ ոչ-ոքի:
Մրցաշարային աղյուսակ. 1. Կարուանա՝ 4 միավոր, 2. Նեպոմնյաշչի՝ 3.5, 3-7. Արոնյան, Կարլսեն, Վաշյե-Լագրավ, Նակամուրա, Սո՝ 3-ական, 8-10. Անանդ, Կարյակին, Ադամս՝ 2.5-ական:
Այսօր յոթերորդ տուրում կհանդիպեն Արոնյան – Նակամուրա, Կարուանա  - Սո, Նեպոմնյաշչի – Անանդ, Կարյակին – Վաշյե-Լագրավ, Կարլսեն – Ադամս:

Sport 14:50 09/12/2017 Armenia
Armenian chess grandmaster Levon Aronian drew with Wesley So of the United States at round six of London Chess Classic, the concluding leg of the 2017 Grand Chess Tour.
The round was victorious only for Russian GM Ian Nepomniachtchi, who outplayed Michael Adams, the National Olympic Committee said.
The other pairs that drew their games were Maxime Vachier-Lagrave-Fabiano Caruana, Hikaru Nakamura-Magnus Carlsen and Viswanathan Anand-Sergey Karjakin.
After six rounds, Fabiano Caruana is leading the table with 4 points, followed by Ian Nepomniachtchi, who has collected 3.5 points. Levon Aronian shares 3-7 spots with Carlsen, Vachier-Lagrave, Nakamura and So with 3 points.