Այսօր Արոնյանի մրցակիցն է լինելու Մագնուս Կարլսենը
Լոնդոնում ավարտվում է London Chess Classic շախմատի գերմրցաշարը: Երեկ կայացած ութերորդ տուրում Լևոն Արոնյանն ութերորդ անընդմեջ ոչ-ոքի է արել՝ այս անգամ անգլիացի Մայքլ Ադամսի հետ:
Ութերորդ տուրի արդյունքներն են՝ Մագնուս Կարլսեն – Յան Նեպոմնյաշչի ՝ 0:1, Մայքլ Ադամս – Լեւոն Արոնյան, Հիկարու Նակամուրա – Ֆաբիանո Կարուանա, Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավ – Վիշվանաթան Անանդ, Ուեսլի Սո – Սերգեյ Կարյակին՝ ոչ-ոքի:
Մրցաշարային աղյուսակ. 1. Նեպոմնյաշչի՝ 5.5 միավոր, 2. Կարուանա՝ 5, 3. Վաշյե-Լագրավ՝ 4.5, 4-7. Արոնյան, Նակամուրա, Կարլսեն, Սո՝ 4-ական, 8-10. Անանդ, Կարյակին, Ադամս՝ 3-ական:
Այսօր կայանալիք եզրափակիչ տուրում կհանդիպեն. Արոնյան – Կարլսեն, Նեպոմնյաշչի – Վաշյե-Լագրավ, Կարուանա – Ադամս, Անանդ – Սո, Կարյակին – Նակամուրա:

Sport 16:30 11/12/2017 Armenia
Armenian chess grandmaster Levon Aronian drew with Michael Adams (England) at round eight of London Chess Classic, the concluding leg of the 2017 Grand Chess Tour.
This round of the chess tournament saw only one win and three other draws. In particular, Russian GM Ian Nepomniachtchi defeated Magnus Carlsen, while Hikaru Nakamura-Fabiano Caruana, Maxime Vachier-Lagrave-Viswanathan Anand and Wesley So-Sergey Karjakin games ended in draws, the National Olympic Committee said.
After eight rounds, Ian Nepomniachtchi is leading the table with 5.5 points, followed by Fabiano Caruana (5 points) and Maxime Vachier-Lagrave (4.5 points). Aronian, Nakamura, Carlsen and So share 4-7 spots with 4 points apiece.