Հասարակություն 10:57 11/12/2017 Հայաստան
Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամը հայտարարում է «Հայկյան-2017» մրցանակաբաշխության մասին։ ՀԵՀ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ երիտասարդական այս մրցանակաբաշխության նպատակն է խթանել ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների ակտիվությունը, ուսանողական ինքնատիպ նախաձեռնությունները, գիտության ոլորտում երիտասարդների ներգրավվածությունը, միջազգային համագործակցությունը և երիտասարդական քաղաքականության իրականացման այլ ոլորտներում կատարված աշխատանքները:
Մրցանակները կշնորհվեն հետևյալ անվանակարգերում՝
• Լավագույն ուսանողական ինքնակառավարման մարմին
• Լավագույն մարզային ուսանողական ինքնակառավարման մարմին
• Լավագույն երիտասարդական գիտական նվաճում
• Երիտասարդական ոլորտին առավելագույնս աջակցած պետական գործիչ
• Երիտասարդական ոլորտին առավելագույնս աջակցած միջազգային կառույց
• Ինքնատիպ երիտասարդական նախագիծ
• Ռազմահայրենասիրական լավագույն նախագիծ
• Լավագույն երիտասարդական հաղորդում, լրատվական նախագիծ
• Լավագույն միջբուհական ծրագիր
• Լավագույն երիտասարդական ՀԿ Երևան քաղաքում
• Լավագույն երիտասարդական ՀԿ մարզում
• Լավագույն երիտասարդական միջազգային ծրագիր
«Հայկյան» մրցանակաբաշխությանը մասնակցել կարող են այն անձինք կամ կազմակերպությունները, որոնք գործունեություն են ծավալել հայ երիտասարդության շրջանում, լուծել են երիտասարդության առջև ծառացած խնդիրները, աջակցել են երիտասարդությանը և այլն:
«Հայկյան» մրցանակաբաշխությանը մասնակցելու համար հայտը և հավաստագիրը (կարող եք բեռնել Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի պաշտոնական կայքից` www.heh.am) պետք է ներկայացվեն յուրաքանչյուր աշխատանքային օր՝ ժամը 10.00-17.00 (ընդմիջում՝ 13.00-14.00), Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի` Տերյան 74 հասցեում գտնվող գրասենյակ: Հայտերին անհրաժեշտ է կցել նաև լուսանկարներ, տեսանյութեր։

Society 12:34 11/12/2017 Armenia
Youth Foundation of Armenia (YFA) announces “Haykyan-2017” award. As the Foundation reports in a release, the aim of the award is to activate student self-governing structures, to encourage student initiatives, to raise the degree of integration of the youth in the sphere of science, to deepen international cooperation and to develop activities in youth policy.
Haykian-2017 awards is open in a number of nominations – Best Self-governing Student Body in marzes and in Yerevan, Best Youth Public Organization in Yerevan, Best Youth Public Organization in marzes, Most Original Youth Project, Best Youth International Project, Best Youth Program, Best Military and Patriotic Project, and Most Prominent Youth Scientific Achievement, etc.
The individuals and the organizations, who make activities among the youth are invited to take part in “Haykyan” award. The application form and the certificate (to be downloaded from the web page of YFA www.heh.am) are to be represented everyworking day from 10.00-17.00 (break 13.00-14.00) at YFA office at Teryan 74 address. For detailed information call at +374 10 567922. The deadline for application forms is 12:00 December 29, 2017.