Բակո Սահակյանը հանդիպել է Արցախ այցելած Գագիկ Ծառուկյանի հետ
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 16-ին հանդիպում է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի և նրա հետ Արցախ ժամանած Եվրոպայի պահպանողականների և բարեփոխականների դաշինքի ներկայացուցիչների հետ:
ԱՀ նախագահի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Եվրոպա-Արցախ կապերին, մեր երկրի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ Եվրոպայի քաղաքական կուսակցությունների հետ հարաբերությունների հաստատումն ու զարգացումն Արցախի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթ ուղղություններից մեկն է:
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայաստանի և Արցախի խորհրդարանների փոխնախագահներ Միքայել Մելքումյանը ու Վահրամ Բալայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Politics 13:52 16/12/2017 NKR
Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Saturday met with the Chairman of the Prosperous Armenia party, Gagik Tsarukyan and the representatives of the Alliance of Conservatives and Reformists in Europe, who arrived with him to Artsakh.
A range of issues related to the Europe-Artsakh ties, domestic and foreign policies of the republic were on the discussion agenda, the press department of the Artsakh President’s Office reported.
President Sahakyan underlined that establishing and developing relations with European political parties were among the pivotal directions of Artsakh’s foreign policy.
Armenian and Artsakh parliaments Vice Speakers Mikael Melkumyan and Vahram Balayan, as well as other officials participated in the meeting.