Բակո Սահակյանը հանդիպել է Արցախ այցելած Գագիկ Ծառուկյանի հետ
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 16-ին հանդիպում է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի և նրա հետ Արցախ ժամանած Եվրոպայի պահպանողականների և բարեփոխականների դաշինքի ներկայացուցիչների հետ:
ԱՀ նախագահի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Եվրոպա-Արցախ կապերին, մեր երկրի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ Եվրոպայի քաղաքական կուսակցությունների հետ հարաբերությունների հաստատումն ու զարգացումն Արցախի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթ ուղղություններից մեկն է:
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայաստանի և Արցախի խորհրդարանների փոխնախագահներ Միքայել Մելքումյանը ու Վահրամ Բալայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Политика 13:20 16/12/2017 НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 16 декабря встретился  с лидером партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном и прибывшими с ним в Арцах представителями Альянса европейских консерваторов и реформистов. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся связей между Европой и Арцахом, внутренней и внешней политики Республики Арцах.
Президент Саакян подчеркнул, что налаживание и развитие отношений с политическими партиями Европы является одним из приоритетных направлений внешней политики Арцаха.
Во встрече приняли участие вице-спикеры парламентов Армении и Арцаха Микаел Мелкумян и Ваграм Балаян, другие должностные лица.