Հասարակություն 19:45 18/12/2017 Հայաստան
Դեկտեմբերի 19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 20-ի օրվա երկրորդ կեսից, 21-23-ը շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով, սպասվում են տեղումներ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ, 20-22-ն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:
ԱԻՆ մամուլի ծառայությունից տեղեկանում ենք. «Օդի ջերմաստիճանը 18-19-ն էապես չի փոխվի: Միջերկրական ծովից հարավ-արևմտյան տաք և խոնավ օդային հոսանքների ազդեցության հետևանքով դեկտեմբերի 20-21-ին օդի ջերմաստիճանը գիշերային ժամերին կբարձրանա  4-6 աստիճանով, ինչի արդյունքում հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտիներում գիշերը կլինի դրական ջերմաստիճան։ Դեկտեմբերի 20-ին կեսօրից հետո շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով  սպասվում են տեղումներ, հովտային գոտւմ անձրևի տեսքով»։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ դեկտեմբերի 19-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 20-ի օրվա երկրորդ կեսից, 21-23-ը ժամանակ առ ժամանակ, դադարներով, սպասվում են թույլ տեղումներ:

Society 20:16 18/12/2017 Armenia
No precipitation is expected in the territory of Armenia on December 19, “Hidromet” Service of the Ministry of Emergency Situations reported.
According to the source, on the second half of December 20, on 21-23 in the most regions from time to time precipitation is predicted.
South-west wind speed is 3-8 m/s. On December 20-22, the wind speed may exceed up to 15-20 m/s in separate places.
On December 18-19, the air temperature will not change considerably. At night of December 20-21, it will gradually rise by 4-6 degrees.
In capital Yerevan, no precipitation is predicted on 19 December. On the second half of December 20, on 21-23 from time to time light precipitation is expected.