Քաղաքական 13:13 21/12/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 21-ին ներկա է գտնվել Ազգային ժողովի լիագումար նիստի՝ 2018 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկմանը նվիրված մասին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նախագահ Սահակյանը շնորհակալություն է հայտնել պատգամավորներին 2018 թվականի երկրի գլխավոր ֆինանսատնտեսական փաստաթուղթն ընդունելու համար՝ կարևորելով տեղի ունեցած ակտիվ և բովանդակալից քննարկումները:
Բակո Սահակյանը վստահություն է հայտնել, որ իշխանության օրենսդիր և գործադիր թևերը կանեն հնարավորը բյուջեի արդյունավետ կատարման ուղղությամբ:

Politics 14:00 21/12/2017 NKR
Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan on Thursday attended the discussions on the draft state budget for 2018 within the frameworks of the National Assembly plenary session.
President Sahakyan expressed gratitude to the members of the parliament for adopting the state’s main financial-economic document for the year of 2018 rating high the carried out active and substantive discussions, the Artsakh presidential office reported.
Bako Sahakyan expressed confidence that the legislative and executive branches of the power would do everything possible for efficient implementation of the budget.