Կարեն Կարապետյանի Ներդրողների ակումբի անդամը ԱՄՆ պատժամիջոցների ցուցակում է հայտնվել. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրել է. «ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը հրապարակել է այն անձանց և կազմակերպությունների նոր ցուցակը, որոնց նկատմամբ կտարածվեն սահմանափակող պատժամիջոցներ։ Այս անգամ պատժամիջոցներ են կիրառվել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի գողական շրջապատի նկատմամբ։
Ցուցակում ընդգրկված են գողական աշխարհը ներկայացնող 10 անձիք և երկու կազմակերպությունները։ Ցուցակում Զախարի Կալաշովի՝ Շաքրո Մոլոդոյ, Լաշա Շուշանաշվիլիի՝ Լաշա Ռուստավսկի, Ալիմժան Տախտախունովի՝ Տայվանչիկ և այլոց կողքին հայտնվել է նաև Ռուբեն Թաթուլյանը՝ Ռոբսոնը։
Պատժամիջոցների տակ հայտնված երկու կազմակերպությունները ևս կապում են նրա հետ՝ Սոչիի «Վեսնա» հյուրանոցը և «Նովի վեկ» Մեդիա ԲԲԸ-ն։ Հիշեցնենք, որ Ռուբեն Թաթուլյանը Կարեն Կարապետյանի ստեղծած Ներդրողներին ակումբի անդամ է, մի ակումբ, որը իբրև թե պետք է միլիարդավոր դոլարների ներդրումներ կատարեր Հայաստանում»։

Пресса дня 12:13 23/12/2017 Армения
Газета «Жаманак» пишет, что министерство финансов США опубликовало новый список лиц, на которых распространяются санкции. В этот раз под санкции попали криминальные авторитеты из окружения президента Владимира Путина.
В список включены десять «воров в законе» и две компании. В список попали Захарий Калашов (Шакро Молодой), Лаша Шушанашвили (Лаша Руставский), Алимжан Тохтахунов (Тайванчик), а также в числе других Рубен Татулян (Робсон).
«Попавшие под санкции две организации в Сочи – ЗАО «Спа-отель Весна» и ООО «Новый век-медиа» – также связаны с именем Рубена Татуляна. Напомним, Рубен Татулян – член созданного премьер-министром Армении Кареном Карапетяном Клуба инвесторов Армении, который якобы должен осуществить в Армении инвестиции на миллиарды долларов», - пишет газета.