ՀՀԿ-ն հասկացրել է՝ ապագա կոալիցիայում «Ծառուկյան» դաշինքի համար «ազատ տեղ չկա». «Ժողովուրդ»
Մինչև վերջերս «Ծառուկյան» դաշինքում շատերը համոզված էին, որ 2018թ. ապրիլից հետո իրենք կդառնան իշխող կոալիցիայի անդամ: Սակայն ինչպես պնդում են «Ժողովուրդ»-ի աղբյուրները` ՀՀԿ-ն հենց առաջին դեմքով արդեն հասկացրել է որոշ շրջանակների` ապագա կոալիցիայում «Ծառուկյան» դաշինքի համար «ազատ տեղ չկա», ու մտադիր են հետայսու ևս կոալիցիոն գործընկերությունը շարունակել միայն ՀՅԴ-ի հետ:
«Որպես պատճառաբանություն նշվել է, որ եթե «Ծառուկյան» դաշինքը ևս իշխանության մաս կազմի, խորհրդարանում բավական տխուր պատկեր կարող է ստեղծվել. ընդդիմադիր դիրքերից հանդես կգա միայն «Ելք» խմբակցությունն իր 9 պատգամավորով: Մինչդեռ հարկավոր է միջազգային հանրությանը ցույց տալ, թե խորհրդարանում ոչ թե մեկ, այլ երկու ընդդիմադիր ուժ կա»,-գրել է թերթը:

«Жоховурд»: РПА дала понять, что в будущей коалиции для блока «Царукян» нет «свободного места»
До последнего времени многие представители блока «Царукян» были уверены в том, что после апреля 2018 года они сформируют коалицию с властью, пишет газета «Жоховурд».
Однако, как утверждают источники издания, Республиканская партия Армении, на уровне первого лица уже дала понять некоторым кругам, что в будущей коалиции для блока «Царукян» нет «свободного места» и впредь коалиционное партнерство также будет продолжаться с АРФ «Дашнакцутюн».
«В качестве обоснования было отмечено, что если блок «Царукян» вступит в коалицию, в парламенте создастся довольно грустная картина – с оппозиционных позиций будет выступать только фракция «Елк» со своими 9 депутатами – в то время как необходимо показать международному сообществу, что в парламенте Армении не одна, а две оппозиционные силы», - отмечает издание.