Սպորտ 15:04 29/12/2017 Հայաստան
Սաուդյան Արաբիայի մայրաքաղաք Էր-Ռիադում ավարտվել է արագ շախմատի աշխարհի առաջնությունը: Մեկնարկին մասնակցած 134 շախմատիստները, այդ թվում Հայաստանի վեց ներկայացուցիչները, խաղացել են 15 տուր:
ՀԱՕԿ-ից հայտնում են, որ կանանց մեկնարկին հայտավորված էր 100 մասնակից, այդ թվում հայաստանցի չորս շախմատիստուհի:
Էլինա Դանիելյան՝ 9.5 միավոր (9-րդ տեղ), Լիլիթ Մկրտչյան՝ 7.5 (53), Մարիա Գևորգյան՝ 7 (66), Լիլիթ Գալոյան՝ 5,5 (94):
Աշխարհի չեպիոնուհու կոչումը 11,5 միավորով նվաճել է  Չինաստանը ներկայացնող Ցզյու Վենցյուն: Երկրորդ հորիզոնականում է նրա հայրենակցուհի Լեյ Տինցզեն՝ 11 միավոր, երրորդում՝ Էլիզաբեթ Պետցը (Գերմանիա)՝ 10,5:
Մեր գրոսմայստերները ցույց են տվել հետևյալ արդյունքները.
Լևոն Արոնյան՝ 9 միավոր (29-րդ տեղ), Հրանտ Մելքումյան՝ 8.5 (42), Գաբրիել Սարգսյան, Սերգեյ Մովսեսյան՝ 8-ական (51 և 56), Տիգրան Պետրոսյան, Զավեն Անդրիասյան՝ 7-ական (86 և 91):
Հաղթող է դարձել  Վիշվանաթան Անանդը (Հնդկաստան): Նա վաստակել է 10.5 միավոր և լրացուցիչ գործակիցներով գերազանցեց ռուսաստանցի Վլադիմիր Ֆեդոսեեւին և  Յան Նեպոմնյաշչիին:

Sport 15:51 29/12/2017 Armenia
Armenian chess player Elina Danielyan showed a good performance at the World Rapid Chess Championship completed in Riyadh, Saudi Arabia.
Among the 100 chess players competing in the women’s segment, the Armenian player scored a total of 9.5 points to sit the 9th. Other Armenian representatives Lilit Mkrtchyan, Maria Gevorgyan and Lilit Galoyan took the 53rd, 66th and 94th places respectively, the National Olympic Committee said.
The women’s title was won by China’s Ju Wenjun with 11.5 points, with Lei Tingjie of China and German Elilsabeth Paehtz taking the second and third spots respectively.
In men’s competition, Levon Aronian was the best-placed Armenian, finishing the 29th with 9 points. Hrant Melkumyan came the 42nd (8.5 points), Gabriel Sargissian, Sergei Movsessian scored 8 points each (51st and 56th spots), while Tigran Petrosian and Zaven Andriasian sit the 86th and 91st respectively with 7 points apiece.
Indian Viswanathan Anand went on to finish on top with 10.5 points, leaving behind Vladimir Fedoseev and Ian Nepomniachtchi.