Հանրապետության տարածքում դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ կան
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դժվարանցանելի են Վարդենյաց լեռնանցքը, Սոթք-Քարվաճառ և Արթիկ-Ալագյազ ավտոճանապարհները:
Արագածոտնի մարզի Արագածի տարածաշրջանում, Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի, Գավառ, Սևան, Վարդենիս, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքներում և Սարավան-«Զանգեր» ավտոճանապարհին առկա են տեղումներ ձյան տեսքով, Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում՝ ձնախառն անձրևի տեսքով, իսկ Լոռու մարզի բարձրադիր վայրերում և Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին ու Դիլիջանի ոլորաններում մառախուղ է:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ կազմակերպված է ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչության օպերատիվ շտաբի և օպերատիվ խմբերի համագործակցությունը տեղական ինքնակառավարման մարմինների և այլ օպերատիվ ծառայությունների հետ՝ տեղում մարդկանց կենսագործունեության պայմաններն ապահովելու համար:
Վերին Լարս անցակետի տարածքում տեղակայված է 1 ջեռուցման կետ, կազմակերպվում է մոր և մանկան համար նախատեսված սենյակի աշխատանքը:
Ձեռնարկվում են բնակչության իրազեկման միջոցառումներ, այդ թվում՝ ռադիոհաղորդակցության միջոցով:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ՃԿԿ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 124 տրասպորտային միջոց (65 բեռնատար և 59 մարդատար):

Society 10:51 03/01/2018 Armenia
Some roadways are partly coated with black icy in the territory of Armenia as of 9:00am January 3, the Ministry of Emergency Situations reported.
No precipitation is expected in the country on 3-7 January.
According to the source, Vardenyats pass, Sotk-Karvachar and Artik-Alagyaz highways are difficult to pass, with the drivers strictly recommended to use exclusively winter tires when driving in the regions.
Snowfalls have hit Aragats region (Aragatsotn province), Gavar, Sevan, Vardenis towns (Gegharkunik province), Jermuk town of Vayots Dzor province, as well as Saravan-“Zanger” highway, with sleet reported in Goris town (Syunik province).
Fog has descended over the highlands of Lori province, Goris-Kapan highway and Dilijan turns.
According to the information received from the Russian Emergency Ministry's Crisis Management Center in North Ossetia, a total of 124 vehicles are accumulated on the Russian side (65 trucks and 59 passenger vehicles).