Մառախուղ Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 9-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Հունվարի 8-9-ը, 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 10-11-ը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են թույլ տեղումներ, տեղ-տեղ՝ մառախուղ:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին և Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին առկա է մառախուղ:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

Society 10:19 09/01/2018 Armenia
Black ice has reportedly taken hold on some roads in the territory of Armenia as of 9:00am January 9, the Ministry of Emergency Situations reported.
No precipitation is expected in the country on 9-8 January and 12 January, while light precipitation is predicted in Lori, Tavush, Syunik and Artsakh with fog expected in some places.
According to the source, black ice has coated some sections of Vardenyats pass and Sotk-Karvachar highway.
Fog has descended over Yerevan-Yeraskh highway.
The Emergency Situations Department of the Georgian Ministry of Internal Affairs and the general department of the Russian Ministry of Emergency Situations in the Republic of North Ossetia report that Stepantsminda-Lars highway is open for all types of vehicles