Մշակույթ 13:40 12/01/2018 Հայաստան
«Հայաստանի ազգային պատկերասրահը, հաշվի առնելով հասարակության մեծ հետաքրքրությունը Հովհաննես Այվազովսկու ծննդյան 200-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի հանդեպ, սիրով տեղեկացնում է, որ նշված ցուցահանդեսը կարող եք վայելել ևս մեկ ամիս»,-տեղեկանում ենք պատկերասրահի ֆեյսբուքյան էջից:
Հիշեցնենք, որ պատկերասրահի տնօրեն Արման Ծատուրյանը դեկտեմբերի 20-ին հայտարարել էր, որ Այվազովսկու ցուցահանդեսը շուրջ 44 հազար այցելու է ունեցել: «Արարում» խորագրով ցուցահանդեսը մեկնարկել է սեպտեմբերի 15-ին, նվիրված է ծննդյան 200-ամյակին: Ցուցահանդեսի փակումը նախատեսված էր հունվարի 15-ին:
Ցուցահանդեսում ներկայացված է 52 գեղանկար, 26  գրաֆիկական և 1 դեկորատիվ-կիրառական արվեստի նմուշ, 20 վավերագիր: Հայաստանում առաջին անգամ ցուցադրվում է Վենետիկի Մխիթարյան միաբանության հավաքածուի «Քաոս. Աշխարհի արարում» հռչակավոր կտավը։

Culture 14:56 12/01/2018 Armenia
Due to its popularity, the National Gallery of Armenia, announced a one-month extension of the exhibition “Hovhannes Aivazovsky. Creation” dedicated to the artist’s 200th birth anniversary, the Gallery reported in a Facebook post.
As Arman Tsaturyan, Director of the National Gallery of Armenia informed earlier, the exhibition opened in September last year to run until January 15 attracted some 44 thousand visitors. The exhibition features 52 paintings, 26 graphic works, 1 work of the decorative-applied art and 20 documentary materials,
To note, the National Gallery of Armenia has the second largest collection of Aivazovsky’s paintings after Museum of Theodosius in the Crimea. The exhibition for the first time will display the prominent painting “Chaos: Creation of the World” from the collection of the Mekhitarist Congregation in Venice.