Սպորտ 10:00 15/01/2018 Հայաստան
Հունվարի 12-14-ն Աշոցքում կայացել է դահուկավազքի Հայաստանի բաց առաջնությունը: Տղամարդիկ մրցել են 10 կմ ազատ ոճ, 10 կմ դասական ոճ և սպրինտ մրցաձևերում, իսկ կանայք՝ 5 կմ ազատ ոճում, 5 կմ դասական ոճում և սպրինտում:
ՀԱՕԿ լրատվականը հայտնում է, որ տղամարդկանց պայքարում հավասարը չի ունեցել Միքայել Միքայելյանը: Նա առաջին հորիզոնականը զբաղեցրել է բոլոր մրցաձևերում: Կանանց պայքարում առաջատարը Կատյա Գալստյանն է եղել: Նա նույնպես երեք ոսկե մեդալ է նվաճել:
Սա 23-րդ ձմեռային օլիմպիական խաղերից առաջ վերջին վարկանիշային մրցաշարն էր հայ դահուկավազորդների համար: Միքայել Միքայելյանը բարելավել է իր արդյունքը: Նա Փհենչհան-2018-ում Հայաստանի ամենահավանական թեկնածուն է:
Աղբյուրը հայտնում է, որ առաջատար դահուկավազորդ Սերգեյ Միքայելյանը դեռ չի ապաքինվել ծնկի վնասվածքից և ստիպված էր բաց թողնել նաև Հայաստանի առաջնությունը: Վնասվածքի պատճառով վերջին շրջանում վարկանիշային մրցաշարեր բաց թողնելու արդյունքում Սերգեյը զիջել է դիրքը դասակարգման աղյուսակում:

Спорт 10:35 15/01/2018 Армения
С 12 по 14 января в Ашоцке состоялся открытый чемпионат Армении по лыжным гонкам. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Мужчины соревновались в дисциплинах 10 км свободным стилем, 10 км классическим стилем и в спринте. Женщины состязались на дистанциях 5 км свободным и классическим стилем и в спринте
В мужском первенстве не имел себе равных Микаел Микаелян. Он занял первое место во всех дисциплинах. В женских состязаниях лидером была Катя Галстян. Она тоже завоевала три золотые медали.
Это соревнование стало последним рейтинговым стартом для армянских лыжников перед 23-ми зимними Олимпийскими играми. Микаел Микаелян улучшил свой результат. Он наиболее вероятный кандидат от Армении в Пхенчхане-2018.
Ведущий армянский лыжник Сергей Микаелян еще не восстановился от травмы колена и был вынужден пропустить чемпионат Армении. Из-за пропущенных за последний период из-за травмы рейтинговых соревнований Сергей сдал позиции в рейтинговой таблице.