Սպորտ 14:35 19/01/2018 Հայաստան
Սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամ Արթուր Դավթյանին միջազգային ֆեդերացիան ընդգրկել է 2016-2017 թվականների բարձր դասի մարզիկների ցանկում: Հայ մարմնամարզիկը շքանշան է ստացել միջազգային ֆեդերացիայի կողմից: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ պաշտոնական էջը:
Դավթյանը 2016 թվականին դարձել է Եվրոպայի առաջնության փոխչեմպիոն (հենացատկեր): Նույն տարում նա մասնակցել է Ռիոյի ամառային օլիմպիական խաղերին:
2017-ին Արթուրը հաղթել է միջազգային մրցաշարերում ու նվաճել տարբեր հարգի մեդալներ: Նա առաջին հայ մարմնամարզիկն է, որն անկախ Հայաստանի տարիներին աշխարհի առաջնությում բազմամարտում անցել է եզրափակիչ (2017 թ.):
Բարձր դասի մարմնամարզիկների ցանկում հայտնվում են աշխարհի առաջնության եզրափակչում հանդես եկած մարզիկները: Արթուր Դավթյանը Հայաստանի չորրորդ մարմնամարզիկն է, որն արժանացել է այդ շքանշանին:
Բարձր դասի մարմնամարզիկների ցանկում Հայաստանից ընդգրկվել են նաև Նորիկ Սարգսյանը (1996 թ.), Հարություն Մերդինյանը (2010 թ.) և Վահագն Դավթյանը (2015 թ

Sport 15:10 19/01/2018 Armenia
Artur Davtyan, a member of the Armenian gymnastics team, has been included in the list of world-class gymnasts of 2016-2017 by the International Gymnastics Federation. The Armenian gymnast has been awarded with an order by the federation, the National Olympic Committee said.
In 2016, Davtyan claimed the vice-champion’s title of the European Championships (vaulting). The gymnast took part in the Rio Summer Olympic Games in the same year.
In 2017, he won international tournaments, grabbing various medals. He is the first Armenian gymnast, who has made it through to the finals of the men's all-around event at the World Gymnastics Championships (2017) during the independence years of Armenia.
The top gymnasts’ list feature those athletes who reached the finals of the World Championships.
Artur Davtyan is Armenia's fourth gymnast to win the order.
Armenian athletes Norik Sargsyan (1996), Harutyun Merdinyan (2010) and Vahagn Davtyan (in 2015) are also included in the list of top gymnasts.