Հասարակություն 18:19 24/01/2018 Հայաստան
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում հանդիպել է «ՎԵՈՆ» (VEON) ընկերությունների խմբի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շառլիեի և արտաքին կապերի ղեկավար Մարկ Մաքգանի հետ:
Beeline Հայաստան, Հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ Հայաստանը գնահատում է «ՎԵՈՆ»-ի հետ հաստատված համագործակցությունը՝ հույս հայտնելով, որ ընկերությունը կընդլայնի իր գործունեությունը Հայաստանում և կավելացնի ներդրումների ծավալը:
«Մենք տեսնում ենք շատ դրական փոփոխություններ և ավելին ենք ակնկալում ապագայում։ Հավատացած եմ, որ «ՎԵՈՆ»-ի պես գլոբալ ընկերությունները կարող են դրական ազդեցություն ունենալ Հայաստանում բիզնես մշակույթի, ինչպես և տնտեսական ու թվային զարգացման վրա», - նշել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։
«Մենք լավատեսությամբ ենք նայում Հայաստանին ու տարածաշրջանին, և կարծում ենք, որ այն ավելի գրավիչ է դառնում օտաերկրյա ներդրողների համար: Ինչ վերաբերում է մեր ընկերությանը, ապա մեր նպատակն է բոլոր բաժանորդներին՝ այդ թվում Հայաստանի  մատուցել բարձրորակ ծառայություններ», - նշել է «ՎԵՈՆ» խմբի գլխավոր գործադիր Ժան Իվ Շառլիեն։
Նա տեղեկացրել է նաև, որ մոտ ժամանակներս կրկին կայցելի Հայաստան:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող Թվային օրակարգին՝ ընդգծելով դրա կարևորությունն երկրի տնտեսության զարգացման համար:
ՎԵՈՆ-ի ներկայացուցիչները նշել են, որ բավարարված են 2017 թվականի արդյունքներով։ Ժան Իվ Շառլիեն և Մարկ Մաքգանն նշեցին, որ իրենց ծրագրերը Հայաստանում շարունակական են լինելու:

Society 18:39 24/01/2018 Armenia
Armenian Prime minister Karen Karapetyan on Wednesday met with Chief Executive Officer of VEON Jean-Yves Charlier and Group Chief External Affairs Officer Mark MacGann within the framework of the World Economic Forum in Davos.
During the meeting, Karen Karapetyan noted that Armenia appreciates the cooperation with VEON and expressed the hope that the company will expand activity and increase investments in Armenia, Beeline Armenia’s press service reported.
“We see many positive changes and expect more in the future. I believe that global companies like VEON can have a positive impact on the Armenian business culture and contribute to the economical and digital growth,” the top Armenia official said.
“We are optimistic in regard to Armenia and the region and we believe it is becoming more attractive for foreign investors. As to VEON, our goal is providing the highest quality services to all our customers, including those in Armenia,” Jean-Yves Charlier noted.
VEON CEO also added he plans another visit to Armenia in the near future.
The parties also touched upon the Digital Agenda run by the Armenian government, stressing its importance in the development of the country’s economy.
VEON senior managers expressed satisfaction with the results they had in 2017. Charlier and MacGann also remarked commitment to Armenia business.