Տնտեսություն 16:42 27/01/2018 Հայաստան
ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2017 թվականի հունվար-նոյեմբերին հանրապետությունում  արտադրվել է  179 հազար 285 կարատ ադամանդ՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճելով  58.6 տոկոսով:
Ըստ ԱՎԾ-ի՝ 2016 թվականի նույն ժամանակահատվածում Հայաստանում արտադրվել էր 113, 2 հազար կարատ ադամանդ:
Նշենք, որ Հայաստանում մշակվող ադամանդի հումքը առավելապես ներմուծվում է Ռուսաստանից, Բելգիայից և Իսրայելից:
Ինչ վերաբերում է ոսկերչական իրերին, ապա 2017թ-ի հունվար-նոյեմբերին արտադրվել է 1 824.2 կգ ոսկերչական արտադրանք,  ինչը 2016 թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ 2.6 անգամ ավելի է: 2016թ-ի հունվար-նոյեմբերին արտադրվել է 704.2 կգ ոսկերչական արտադրանք:

Economy 17:34 27/01/2018 Armenia
The volumes of diamond and jewelry production have grown in Armenia, according to the data release by the country’s National Statistical Service (NSS).
The newly released data suggest, 179, 285 carats diamonds were produced in January-November 2017, which is 58,6% increase over the volumes produced during the indicated period last year. The total production amounts for the first nine months of the ongoing year amounted to 113, 2 thousand karats.
It is noted that the raw materials for diamond processing in Armenia are imported mainly from Russia, Belgium, and Israel.
According to NSS data, 1 824.2kg of jewelry were produced in Armenia in January-November 2017, which is 2.6 times more to compare with the last year’s volumes.