Հասարակություն 16:32 30/01/2018 Տարածաշրջան
Այսօր առավոտյան Թբիլիսիի մետրոպոլիտենի «Վարկեթիլի» կայարանում առաստաղի փլուզման հետևանքով տուժածների թվում հայեր և ՀՀ քաղաքացիներ չկան։ Այս մասին հայտնում են Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից։
«Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ՝ այսօր առավոտյան Թբիլիսիի մետրոյի «Վարկետիլի» կայարանում կախովի առաստաղի քանդվելու հետևանքով 14 մարդ է տուժել: Թբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեն լրագրողների հետ զրույցում հայտնել էր, որ տուժածների բուժման ծախսերը կստանձնի Թբիլիսիի քաղաքապետարանը:
Ականատեսներն էլ պատմել են, որ առաստաղը փլվել է այն պահին, երբ հարթակի վրա գտնվելիս են եղել գնացքի ժամանմանն սպասող մարդիկ:

Общество 17:57 30/01/2018 Регион
Среди пострадавших в результате произошедшего во вторник утром обрушения подвесного потолка на станции тбилисского метро «Варкетили» армян и граждан Армении нет. Об этом сообщают из посольства Армении в Грузии.
Отметим, ранее мэр Тбилиси Каха Каладзе сообщил о 14 пострадавших при обрушении в метро. По словам Каладзе, расходы на лечение пострадавших возьмет на себя тбилисская мэрия. Грузинские СМИ сообщают, что среди пострадавших есть несовершеннолетние.
Как передает «Интерфакс», очевидцы рассказали журналистам, что потолок обвалился в момент, когда на платформе находились люди, ожидавшие прибытия поезда. СМИ отмечают, что станция была отремонтирована в прошлом году.