Օրվա մամուլ 09:37 03/02/2018 Հայաստան
«Հրապարակ»-ը գրում է, թե Ամանորի նախաշեմին ՀՎԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանին պատկանող Հ3 հեռուստաընկերության լուրերի բաժնի աշխատակիցները «գործադուլ» են սկսել։ Մոտ 10 հոգի դեկտեմբերի 20-ից չեն գնացել աշխատանքի՝ պահանջելով վճարել հունիսից չստացած աշխատավարձերը։ Հեռուստաընկերության ղեկավարությունը որոշել է գործադուլի մասնակիցներին ազատել աշխատանքից։
Սակայն մինչ այդ ոմանց լրիվ վճարել են ամառվանից չստացած աշխատավարձերը, ոմանց՝ մասնակի։ Այժմ հեռուստաընկերությունն աշխատում է նոր թիմով, բացառությամբ լրատվականի ղեկավար Էդգար Առաքելյանի, ով, բնականաբար, չի հեռացել, բայց Ռուսաստանում բիզնես է հիմնել և հույս ունի դրանով հոգալ իր ապրուստը։
«Նա չցանկացավ մեզ այս թեմայով պարզաբանում տալ, ասելով միայն՝ ովքեր հեռացել են, հեռացել են իրենց կամքով, ասաց նաև, որ Հ3-ից հեռացողներն իրենց աշխատավարձերը մինչև «վերջին կոպեկն» ստացել են»,- գրում է թերթը։

Пресса дня 11:11 03/02/2018 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что сотрудники отдела информации телекомпании «Հ3», принадлежащей председателю партии «Армянское возрождение» Артуру Багдасаряну, начали перед Новым годом «забастовку». Около 20 человек с 20-го декабря не выходили на работу, требуя заплатить не выплаченные с июня месяца зарплаты. Руководство телекомпании решило уволить с работы участников забастовки.
Однако до этого накопившаяся с лета задолженность по зарплате некоторым была выплачена полностью, а некоторым – частично. Сейчас в телекомпании работает новая команда, за исключением начальника информационного отдела Эдгара Аракеляна, который, естественно, не ушел с работы, но основал в России бизнес и надеется обеспечивать себя за счет этого.
«Аракелян не захотел предоставить разъяснения по этой теме, сказав лишь, что те, кто ушел, – ушел по своей воле. Он также заявил, что ушедшие из телекомпании сотрудники «до последней копейки» получили свои зарплаты», - отмечает издание.