Դաղստանում բարձրաստիճան պաշտոնյաներ են ձերբակալվել
Հակակոռուպցիոն լայնածավալ գործողության շրջանակում Դաղստանում չորս պաշտոնատար անձինք են ձերբակալվել՝ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Աբդուսամադ Համիդովը, նրա երկու տեղակալները, ինչպես նաև կրթության նախկին նախարարը: Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը:
Դաղստանի իրավապահ մարմնի անանուն աղբյուրը հայտնել է, որ այս պահին քննարկում են քրեական գործ հարուցելու մասին հարցը: Նրանց կասածում են բյուջեի ՝ սոցիալական ծրագրերի համար նախատեսված միջոցները վատնելու մեջ:
Այսօր առավոտյան բոլոր չորս պաշտոնյաների տանը խուզարկումներ են իրականացվել, ինչ արդյունքում հայտնաբերել են ոսկե ТТ ատրճանակ, Beretta տեսակի ատրճանակ, Կալաշնիկով ինքնաձիգներ:

Право 19:11 05/02/2018 В мире
При обыске у врио председателя правительства Дагестана Абдусамада Гамидова был найден золотой пистолет ТТ, а также другое оружие – пистолеты «Беретта», ПМ и два автомата Калашникова и боеприпасы. Об этом сообщает «Вести.Ru».
Гамидов, а также врио заместители председателя республиканского правительства Шамиль Исаев и Раюдин Юсуфов, а также бывший министр образования республики Шахабас Шахов были задержаны сегодня, 5 февраля. Как сообщила «Интерфаксу» официальный представитель Следственного комитета Светлана Петренко, все они подозреваются в хищении бюджетных средств.
Высокопоставленных чиновников доставят в Москву для дальнейших следственных действий. Следствие будет добиваться их ареста.