Հասարակություն 19:08 09/02/2018 Աշխարհում
Հոլանդիայի մայրաքաղաք Ամստերդամի իշխանությունները փոփոխություններ են իրականացրել Կարմիր լապտերների հայտնի փողոց այցելություններ կանոններում:
«Գազետա.ռու»-ն,  վկայակոչելով քաղաքապետարանի պաշտոնական  հայտարարությունը, գրում է, որ 5-20 հոգանոց խմբին այդ փողոց ուղեկցելու համար գիդերը հատուկ թույլտվություն  պետք է ունենան:
Զբոսաշրջիկներին արգելում են կանգնել բազմամարդ վայրերում, լուսանկարել սեքս-ինդուստրիայի աշխատակիցներին, աղմուկ հանել, ինչպես նաև ալկոհոլ ու նորկոտիկ օգտագործել: Էքսկուրսիայի ժամանակ նրանք պետք է մեջքով կանգնած լինեն սեռական ծառայություններ  մատուցողներին:

Власти Амстердама запретили туристам смотреть и фотографировать проституток с улицы Красных фонарей
Власти Амстердама изменили правила посещения квартала Красных фонарей. Об этом сообщается на сайте муниципалитета города. Об этом сообщает Газета.Ру.
Согласно опубликованным данным, в случае проведения экскурсий для групп, в которых от пяти до 20 человек, гидам будет нужно специальное разрешение.
Туристам запретили останавливаться в многолюдных местах, фотографировать работников секс-индустрии, а также вести себя шумно и употреблять наркотики и алкоголь. Во время экскурсии они должны будут стоять спиной к тем, кто предлагает сексуальные услуги.