Տնտեսություն 14:41 14/02/2018 Հայաստան
Կոնվերս Բանկը  սկսել  է պետական սուբսիդավորմամբ գյուղատնտեսական վարկերի տրամադրումը: Փետրվարի 7-ին այս նպատակով  հուշագրեր են կնքվել Գյուղնախարարության և Գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացման ծրագրերի իրականացման գրասենյակի հետ: Այս մասին հայտնում ե ն Կոնվերս Բանկի մամուլի ծառայությունից:
«Հայաստանում ՓՄՁ՝  այդ թվում գյուղատնտեսության ֆինանսավորումը, Կոնվերս Բանկի գործունեության առաջնահերթություններից է: Այս համագործակցությունը Կոնվերս Բանկին հնարավորություն է  տալիս ընդլայնել  առաջարկվող  պրոդուկտների ցանկը և  ֆինանսավորումը հնարավորինս հասանելի դարձնել  շահառուներին: Մասնավորապես,  համագործակցության շրջանակներում Բանկի  գործող և նոր հաճախորդները  կարկտապաշտպան ցանցերի և կաթիլային ոռոգման համակարգերի ներդրման,  ինտենսիվ պտղատու այգիների հիմնման համար կարող են վարկեր ստանալ՝ տարեկան մինչև 5 % տոկոսադրույքով»,-  ասել է Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ  բիզնեսի դեպարտամենտի տնօրեն Ռոստոմ Բադալյանը՝ հավելելով, որ վարկատեսակները արդեն հասանելի են Բանկի բոլոր մասնաճյուղերում:
Ծրագրերի շրջանակներում վարկերը տրամադրվելու են ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց, այդ թվում՝ կոոպերատիվներին ու անհատ ձեռնարկատերերին:

Economy 14:55 14/02/2018 Armenia
Converse Bank has started issuing agricultural loans under state subsidy. On February 7, memorandums were signed with this purpose with the Ministry of Agriculture and Rural Areas Economic Development Programmes Implementation Unit, the Bank reported in a release.
"Financing of SMEs in Armenia, including the agricultural sector, is one of the priorities of Converse Bank's activity. This cooperation enables Converse Bank to expand the list of offered products and make financing maximum affordable for the beneficiaries. Namely, within the framework of cooperation, the Bank's existing and new customers can obtain loans for installation of hail protection netting and drip irrigation systems and establishment of intensive orchards up to 5% annual interest rate," said Rostom Badalyan, Corporate Business Director of Converse Bank, adding that the loan products are already available at all branches of the Bank.
Within the framework of the projects, loans will be provided to private individuals and legal entities, including cooperatives and private entrepreneurs, the source said.