Տնտեսություն 14:41 14/02/2018 Հայաստան
Կոնվերս Բանկը  սկսել  է պետական սուբսիդավորմամբ գյուղատնտեսական վարկերի տրամադրումը: Փետրվարի 7-ին այս նպատակով  հուշագրեր են կնքվել Գյուղնախարարության և Գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացման ծրագրերի իրականացման գրասենյակի հետ: Այս մասին հայտնում ե ն Կոնվերս Բանկի մամուլի ծառայությունից:
«Հայաստանում ՓՄՁ՝  այդ թվում գյուղատնտեսության ֆինանսավորումը, Կոնվերս Բանկի գործունեության առաջնահերթություններից է: Այս համագործակցությունը Կոնվերս Բանկին հնարավորություն է  տալիս ընդլայնել  առաջարկվող  պրոդուկտների ցանկը և  ֆինանսավորումը հնարավորինս հասանելի դարձնել  շահառուներին: Մասնավորապես,  համագործակցության շրջանակներում Բանկի  գործող և նոր հաճախորդները  կարկտապաշտպան ցանցերի և կաթիլային ոռոգման համակարգերի ներդրման,  ինտենսիվ պտղատու այգիների հիմնման համար կարող են վարկեր ստանալ՝ տարեկան մինչև 5 % տոկոսադրույքով»,-  ասել է Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ  բիզնեսի դեպարտամենտի տնօրեն Ռոստոմ Բադալյանը՝ հավելելով, որ վարկատեսակները արդեն հասանելի են Բանկի բոլոր մասնաճյուղերում:
Ծրագրերի շրջանակներում վարկերը տրամադրվելու են ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց, այդ թվում՝ կոոպերատիվներին ու անհատ ձեռնարկատերերին:

Экономика 14:57 14/02/2018 Армения
Конверс Банк начал предоставлять сельскохозяйственные кредиты под государственные субсидии. 7 февраля с этой целью были подписаны меморандумы с министерством сельского хозяйства и Бюро по реализации программ экономического развития сельских территорий.
«Финансирование МСБ в Армении, включая финансирование сельского хозяйства, является одним из приоритетов деятельности Конверс Банка. Это сотрудничество позволяет Конверс Банку расширять список предлагаемых продуктов и делать финансирование максимально доступным для бенефициаров.
В частности, в рамках сотрудничества, действующие и новые клиенты Банка смогут получать кредиты на установку градозащитных сеток и капельных оросительных систем, а также на посадку интенсивных фруктовых садов под годовую процентную ставку до 5%», – отметил Ростом Бадалян, Директор по корпоративному бизнесу Конверс Банка, добавив, что эти кредитные продукты уже доступны во всех филиалах Банка.
В рамках программ кредиты будут предоставляться физическим и юридическим лицам, в том числе кооперативам и индивидуальным предпринимателям.