Օրվա մամուլ 09:53 15/02/2018 Հայաստան
«Հրապարակ»-ը գրում է. «Կարապետյանները և նրանց հարող ուժերը, ձեռնամուխ են եղել Վանաձոր քաղաքի լուրջ ռեաբիլիտացիային․ վարչապետի հորդորով ԱԺ պատգամավոր Վահան Հարությունյանը (Քեթրինի Միհրանի քեռորդին) կառուցելու է քաղաքի ճոպանուղին։
Քաղաքի գլխավոր փողոցներից մեկում կառուցվելու է «օլդ սթրիթ»՝ թիֆլիսյան «հին քաղաքի» հանգույն։
Հիշեցնենք, որ նման մի քաղաք կկառուցվի նաև Երևանում՝ «Դալմա մոլի» հարևանությանբ՝ կրկին Կարապետյանների «քավորությամբ»։
«Վանաձորյան հին քաղաքի ֆինանսավորման մի մասը կիրականացնի Սամվել Կարապետյանը։ Այժմվանից բանակցություններ են ընթանում, որպեսզի այդ փողոցում տեղ «գտնեն» նաև լուրջ համաշխարհային բրենդների հյուրանոցներ՝ «Մարիոթ», «Հայաթ»։ Վանաձորում Կարապետյանները կկառուցեն նաև Դիսնեյլենդ»,- գրում է թերթը։

Пресса дня 11:15 15/02/2018 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что Карапетяны и их окружение решили серьезно реабилитировать город Ванадзор: следуя призыву премьер-министра, депутат парламента Ваан Арутюнян (племянник Миграна Погосяна) построит в городе канатную дорогу.
На одной из главных улиц города будет построен «старый город», вроде старого города в Тбилиси.
«Напомним, аналогичный город будет построен и в Ереване, по соседству с торгово-развлекательным центром «Dalma Garden Mall», «крестными» которого также являются Карапетяны.
Часть средств на строительство старого города в Ванадзоре профинансирует Самвел Карапетян. Уже идут переговоры, чтобы на этой улице размещались также мировые гостиничные бренды «Marriott» и «Hyatt» .