Քաղաքական 17:37 19/02/2018 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից  ՀՀ նախագահի թեկնածու առաջարկված՝ Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր  դեսպան Արմեն Սարգսյանը շարունակում է հանդիպումների շարքը քաղաքական ուժերի, ազգային կառույցների, հասարակության տարբեր հատվածներն ընդգրկող կազմակեպությունների ներկայացուցիչների ու անհատների հետ։
Արմեն Սարգսյանի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ արտերկրի հայ համայնքներ այցերի շրջանակում այսօր Բրյուսելում տեղի է ունեցել Արմեն Սարգսյանի հանդիպումը Բելգիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:  Հանդիպմանը մասնակցել են Բելգիայի մոտ երկու տասնյակ համայնքային կազմակերպությունների ու կառույցների ղեկավարներ, ներկայացուցիչներ:
Բելգիահայերը Արմեն Սարգսյանին ներկայացրել են իրենց տեսակետներն ու գաղափարները Հայաստանի ապագայի վերաբերյալ, անդրադարձել համահայկական խնդիրներին ու տարբեր ծրագրերին սփյուռքի ներգրավվածությանը:
Ներկայացնելով Հայաստանի ապագայի իր տեսլականը, Արմեն Սարգսյանն  առաջնահերթ նպատակ է համարել կրթական ոլորտի զարգացումը ու արդիականացումը: Նա խոսել է նաև Սփյուռք-Հայաստան հարաբերությունների մասին, կարևորել առավել արդյունավետ և փոխշահավետ համագործակցությունը:

Общество 18:44 19/02/2018 Армения
Кандидат в президенты Армен Саркисян в Брюсселе представил пути активизации сотрудничества Армении и Диаспоры
Выдвинутый правящей Республиканской партией Армении (РПА) кандидат на пост 4-го президента РА Армен Саркисян продолжает проводить встречи с представителями различных политических сил, национальных структур и представителями организаций за рубежом.
Как сообщают из офиса А. Саркисяна, в рамках контактов с Диаспорой в различных странах, сегодня, 19 февраля, в Брюсселе Армен Саркисян встретился с представителями армянской общины. Во встрече приняли участие руководители и представители свыше двадцати общинных организаций и структур.
Армяне Бельгии представили Армену Саркисяну свое видение и концепции относительно будущего Армении, обратились ко всеармянским проблемам и вовлеченности Диаспоры в различные программы.
Представив свое видение относительно Армении, А. Саркисян назвал первоочередной целью развитие и модернизацию образовательной сферы. Кандидат на пост 4-го президента РА поговорил также об отношениях Армения-Диаспора, подчеркнув важность более эффективного и взаимовыгодного сотрудничества.