Սպորտ 18:04 19/02/2018 Հայաստան
Փետրվարի 19-ից 25-ը Սոֆիայում կանցկացվի բռնցքամարտի «Ստրանջայի» ավանդական միջազգային մրցաշարը: Ըստ նախնական հայտերի մրցաշարին կմասնակցի 34 երկրի շուրջ 300 մարզիկ:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից հայտնել են, որ ազգային հավաքականի երկրորդ մարզիչ Վահան Ադիլխանյանի գլխավորությամբ Բուլղարիա է մեկնել յոթ բռնցքամարտիկ:
Սոֆիայում ռինգ կմտնեն Արթուր Հովհաննիսյանը (49 կգ), Վահե Բադալյանը (52 կգ), Ժիրայր Սարգսյանը (56 կգ), Հրայր Շահվերդյանը (60 կգ), Գուրգեն Մադոյանը (69 կգ), Համբարձում Հակոբյանը (75 կգ) եւ Գուրգեն Հովհաննիսյանը (+91 կգ):

Sport 20:27 19/02/2018 Armenia
The Armenian national boxing team headed by assistant coach Vahan Adilkhanyan has left for Bulgaria to take part in the 69th International Boxing Tournament Strandja taking place in Sofia from 19 to 25 February.
Armenia will be represented by 7 boxers at Stranja tournament – Artur Hovhannisyan (49kg), Vahe Badalyan (52kg), Zhirayr Sargsyan (56kg), Hrayr Shahverdyan (60kg), Gurgen Madoyan (69kg), Hambardzum Hakobyan (75kg), and Gurgen Hovhannisyan (91kg), the National Olympic Committee reported citing the Boxing Federation of Armenia.