Քաղաքական 11:30 21/02/2018 Հայաստան
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար, Ֆրանկոֆոնիայի նախարարական համաժողովի նախագահ Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով փետրվարի 22-ից 24-ը Հայաստան կայցելի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպությունում նախագահող Մադագասկարի արտաքին գործերի նախարար Անրի Ռաբարի-Նձական։
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Մադագասկարի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարին կընդունի Հանրապետության Նախագահը։
Անրի Ռաբարի-Նձական կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին:
Փետրվարի 23-ին նախատեսված են Հայաստանի և Մադագասկարի արտգործախարարների բանակցությունները, որոնց արդյունքում նախարարները հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով։

Politics 12:36 21/02/2018 Armenia
Henry Rabary-Njaka, Foreign Minister of Madagascar, the chairing country of La Francophonie, will arrive in Armenia on an official visit on 22-24 February upon the invitation of Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian, Chairman of the Ministerial Conference of La Francophonie.
The top Madagascar official is expected to hold meetings with President Serzh Sargsyan and Prime Minister Karen Karapetyan, the Ministry of Foreign Affairs told Panorama.am,
The foreign ministers of Armenia and Madagascar are scheduled to hold a meeting on 23 February, to be followed by a joint news conference summing up the outcome of talks.