Բակո Սահակյանը ոստիկանության աշխատանքը գնահատել է բավարար
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանության 2017 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
Նախագահը հաշվետու ժամանակահատվածում ոստիկանության աշխատանքը, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը նշել է, որ 2018 թվականին օպերատիվ ծառայողական գործունեություն իրականացնելու ընթացքում ոստիկանությունից ևս պահանջվելու է ամենօրյա քրտնաջան աշխատանք:
«Հանցավորության դեմ տարվող պայքարում անհրաժեշտ է հատուկ ուշադրություն դարձնել օպերատիվ հնարավորությունների ընդլայնման և պրոֆիլակտիկ աշխատանքների ուժեղացման վրա՝ նախնական փուլում հանցագործությունների կանխարգելման ու չեզոքացման նպատակով»,- իր ելույթում ընդգծել է երկրի ղեկավարը, համոզմունք հայտնելով, որ ոստիկանության ղեկավարությունը և ողջ անձնակազմը պատրաստակամ են լուծելու իրենց առջև դրված խնդիրները, ինչի համար համակարգում առկա է համապատասխան ներուժ:

Politics 13:34 21/02/2018 NKR
President Bako Sahakyan on Wednesday participated at the reporting meeting of the Artsakh Republic Police Board summarizing the results of the structure’s activity in 2017.
The Artsakh leader rated the activity of the Police during the reporting period as overall satisfactory, the Central Information Department of the Artsakh President's Office reported.
Mr Sahakyan noted that a daily painstaking work would be required from the police in the course of operative activities to be carried out in 2018.
“During the struggle against crime it is necessary pay special attention to the expansion of operative capabilities and strengthening preventive works for obviation and neutralization of crimes at the initial stage,” the president underlined in his speech, expressing confidence that the police authorities and the whole staff are ready to solve the issues they face for which the system has an appropriate potential.