Հասարակություն 18:37 23/02/2018 Հայաստան
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում տարածքային կառավարման ոլորտի զարգացման հարցեր են քննարկվել:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել «ՀՀ տարածքային կառավարման հայեցակարգին հավանություն տալու մասին», «ՀՀ մարզպետների կողմից կատարված աշխատանքների գնահատման կարգը, մարզպետների կողմից կատարված աշխատանքների գնահատման չափորոշիչները հաստատելու մասին» կառավարության որոշման նախագծերին:
Վարչապետ Կարապետյանը հանձնարարել է պատասխանատուներին նախագծերը բերել վերջնական տեսքի և դնել շրջանառության մեջ: «Յուրաքանչյուր նախարարություն, ելնելով իր քաղաքականությունից, մեր առջև դրված խնդիրներից՝ մարզպետների հետ աշխատանքը շարունակում է կատարել: Մենք դեմ չենք սահմանված 14 չափորոշիչները դարձնել 17 կամ 20, եթե դրանք համապատասխանում են մեր ընտրած չափանիշներին», - ասել է Կարեն Կարապետյանը:
Խորհրդակցության ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև 2018 թվականին նախատեսվող համայնքների խոշորացման ծրագրերին:

Экономика 19:47 23/02/2018 Армения
В ходе состоявшегося сегодня, 23 февраля, в правительстве Армении под председательством премьер-министра РА Карена Карапетяна совещания обсуждались вопросы развития сферы территориального управления. Об этом сообщает пресс-служба правительства республики.
В частности, были обсуждены проекты решений правительства «Об одобрении концепции территориального управления РА», «Об утверждении порядка оценки выполненной губернаторами РА работы, критериев оценки осуществленной губернаторами работы».
Премьер Карапетян поручил ответственным лицам ввести окончательные варианты проектов в обращение.
«Каждое министерство продолжает свою работу с губернаторами, исходя из своей политики, поставленных задач. Мы не возражаем, если число критериев будет увеличено с 14 до 17 или 20. Главное, чтобы они соответствовали выбранным нами критериям», – сказал Карен Карапетян.