Արմեն Սարգսյանն այցելել է Մխիթարյան միաբանություն
ՀՀ նախագահի թեկնածու, Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Սարգսյանը փետրվարի 21-ին այցելել է Վիեննայի Մխիթարյան միաբանություն:
Արմեն Սարգսյանի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ միաբանության վանահայրեր Վահան Հովագիմյանը և Նարեկ Դադուրյանը՝ եկեղեցու և վանական համալիրի տարածքով հյուրերի համար կազմակերպած շրջայցի ընթացքում պատմել են միաբանության գրեթե 400-ամյա պատմության, թանգարանում և գրադարանում պահվող հազարավոր ցուցանմուշների, հնավուրց գրքերի ու պարբերականների, ինչպես նաև Եվրոպայի հնագույն տպարաններից մեկի ավելի քան 200-ամյա գործունեության ընթացքում կայսերական պալատի հետ համագործակցության մասին: Դեսպան Սարգսյանը գրառում է կատարել պատվո հյուրերի մատյանում:
Շրջայցի ընթացքում ՀՀ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանը հանդիպել և զրույց է ունեցել այդ օրը միաբանությունում գտնվող Մխիթարյան միաբանությունում պապական պատվիրակ, մեր ժամանակների մեծագույն հայագետ Լևոն արք. Զեքիյանի հետ:

Politics 16:12 24/02/2018 Armenia
Candidate of the ruling RPA for Armenia's forth president, Ambassador of Armenia to the United Kingdom Armen Sargsyan visited on February 21 Mkhitarian Congregation at the St. Lazarus Island in Venice.
As Panorama.am learn from the press service of the candidate, accompanied by monks of the Congregation Vahan Hovakimyan and Narek Daduryan, Armen Sargsyan toured the congregation and the 400-year old museum, got acquainted with the rich collections of items gathered and preserved for centuries, ancient manuscripts and magazines as well as familiarized with one of the oldest publishing houses of Europe and the long history of its cooperation with the Imperial Palace.
According to the source, Sargsyan signed in the Book of Honorable Guests
During the tour, Armen Sargsyan met and conversed with High Representative of Mekhitarist Congregation of Venice, one of the greatest Armenologysts of our times Archbishop Lévon Zékiyan.