«Ստրատեգիական նշանակության ճանապարհը ողբալի վիճակում է, իսկ մայրաքաղաքում ասֆալտը քանդում են ու նորից փռում»
Սահմանամերձ Տավուշի մարզի Նորաշեն գյուղը Չինարիին կապող ճանապարհն է: Լուանկարը ֆեյսբուքում հրապարակել է օգտատեր Արման Հայրապետյանն ու մեկնաբանել.
«Մինչդեռ սահմանամերձ բնակավայրերը միմյանց ու միջպետական մայրուղիներին կապող ճանապարհները պետք է Երևանի կենտրոնի փողոցներից էլ լավ վիճակում լինեն…»:
«Ստրատեգիական նշանակության ճանապարհը ողբալի վիճակում է, իսկ մայրաքաղաքում ասֆալտը քանդում են ու նորից փռում»,-գրառման ներքո մեկնաբանել է մեկ այլ օգտատեր:
Իսկ կառավարության պաշտոնական էջում Տավուշի մարզպետի ու վարչապետի հանդիպման մասին հաղորդագրության մեջ ճանապարհների մասին մի կիսատ տող կա՝ խորհրդակցությանը քննարկվել են նաև միջհամայնքային ճանապարհների վերանորոգման ոչ ստանդարտ լուծումներ գտնելուն վերաբերող հարցեր:

Общество 17:14 26/02/2018 Армения
В армянском сегменте соцсети Facebook пользователь Арман Айрапетян опубликовал фотографию, которая вызвала серьезный общественный резонанс. На снимке запечатлена дорога, связывающая села Норашен и Чинари в приграничной Тавушской области Армении.
Фотографию юзер сопроводил следующим комментарием: «А ведь автодороги, связывающие приграничные населенные пункты и межгосударственные трассы должны находиться в гораздо лучшем состоянии, чем улицы в центре Еревана».
Активисты Сети живо отреагировали на публикацию. «Дорога стратегического значения в плачевном состоянии, а в столице асфальт разрушают и заново асфальтируют улицы», – пишут юзеры.
Отметим, ранее пресс-служба правительства РА сообщала, что в ходе встречи губернатора Тавушской области Овика Абовяна с премьер-министром Кареном Карапетяном обсуждались вопросы ремонта межобщинных дорог и поиска нестандартных решений.