«Ժողովուրդ». Ինչո՞ ւ էր պատգամավորը կարևոր քննարկումները թողած` զբաղված ինտերնետը քչփորելով
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Երեկ, մինչ ԱԺ-ում ՍԴ նախագահ, բարձրագույն դատական խորհրդի թեկնածու Գագիկ Հարությունյանը պատասխանում էր պատգամավորների հարցին՝ արդյո՞ք Հայաստանում քաղբանտարկյալներ կան, մինչ օրս ընտրությունները կեղծվե՞լ են, թե՞ ոչ և այսպես շարունակ, ԱԺ պատգամավորներից ոմանք իրենց սեփական զբաղմունք էին գտել` կայքերում մոնիթորինգ անցկացնելով:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի թղթակիցը նկատեց, որ ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Արամ Հարությունյանը լրատվական կայքերն էր ուսումնասիրում` ամենայն հավանականությամբ փորձելով գտնել, թե որ լրատվամիջոցն է իր մասին նյութ հրապարակել:
«Հետաքրքիր է` ինչից է վախենում պատգամավորը, որ ԱԺ դահլիճում կարևոր քննարկումները թողած` զբաղված էր ինտերնետը քչփորելով»,-գրում է թերթը:

«Жоховурд»: Депутат РПА, оставив важное обсуждение, искал что-то в интернете
Газета «Жоховурд» пишет, что вчера пока председатель Конституционного суда, кандидат в члены Высшего судебного совета Гагик Арутюнян отвечал в парламенте на вопросы депутатов, есть ли в Армении политзаключенные, фальсифицировались ли до сих пор выборы в Армении и так далее, некоторые из депутатов парламента нашли себе занятие – проводя мониторинг на сайтах.
Корреспондент издания заметил, что депутат парламента от Республиканской партии Армении Арам Арутюнян изучает сайты, по всей видимости, пытаясь найти, какое из СМИ опубликовало о нем информацию.
«Интересно, чего так боится депутат, чтобы оставив важное обсуждение в парламенте, «ковыряться» в интернете», - пишет газета.