Գեղարքունիքի մի քանի համայնքներում ձյուն է տեղում
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 2-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Մարտի 2-ի գիշերը և առավոտյան ժամերին, 4-6-ը ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում, 2-ի ցերեկը Վայոց ձորում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են տեղումներ: Մարտի 3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս, Մարտունի և Սյունիքի մարզի Մեղրի, Քաջարան, Գորիս քաղաքներում տեղում է ձյուն:
«Բոլոր վարորդներին հորդորում ենք մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով»,-նշում են նախարարությունից:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար, իսկ ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ փակ է բեռնատարների համար, կա կուտակված մոտ 20 բեռնատար:

Society 10:36 02/03/2018 Armenia
Roadways are mostly open for traffic in the territory of Armenia as of 10 a.m. March 2, the Ministry of Emergency Situations reported.
Weather forecasters expect precipitation at night and in the morning of March 2, on 4-6 from time to time in most regions, in the daytime of March 2 in Vayots Dzor, Syunik Provinces and in Artsakh. The weather is expected to clear up on March 3.
According to the source, Vardenyants Pass and Sotk-Karvachar highway are difficult to pass.
Snowfalls are reported in Vardenis, Martuni (Gegharkunik Province), Meghri, Kajaran and Goris (Syunik Province) towns of Armenia.
According to the information provided by the Department of Emergency Situations of Georgia’s Ministry of Internal Affairs, Stepantsminda-Lars highway is open for all types of vehicles, while the general department of the Republic of North Ossetia of Russia’s Ministry of Emergency Situations said that the highway is closed for trucks.