Արցախի վաստակավոր բժշկի մահվան կապակցությամբ Բակո Սահակյանը ցավակցել է ընտանիքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 7-ին ցավակցական հեռագիր է hղել Էդուարդ Ղուկասյանի ընտանիքին:
«Խոր ցավով տեղեկացա Արցախի Հանրապետության վաստակավոր բժիշկ Էդուարդ Իշխանի Ղուկասյանի մահվան մասին:
Նա եղել է ճանաչված ու հարգված բժիշկ ՝ իր գործունեությամբ մեծապես նպաստելով Արցախի առողջապահական համակարգի կայացմանն ու զարգացմանը:
Որպես իր ժողովրդի նվիրյալ զավակ՝ Էդուարդ Ղուկասյանն Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման առաջամարտիկներից էր և ակտիվ մասնակցություն է ունեցել հանուն ազատության և անկախության մեր գոյապայքարում:
Հայրենիքն արժանվույնս է գնահատել Էդուարդ Ղուկասյանի վաստակը` պարգևատրելով նրան «Գրիգոր Լուսավորիչ» շքանշանով և պետական այլ պարգևներով:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից անդառնալի կորստի այս ծանր պահին ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում տոկունություն և ոգու կորով»:

Общество 13:52 07/03/2018 НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 7 марта направил телеграмму соболезнования семье заслуженного врача Эдуарда Гукасяна. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В телеграмме говорится:
«С глубоким прискорбием узнал о смерти заслуженного врача Республики Арцах Эдуарда Ишхановича Гукасяна. Он был известным и уважаемым врачом, всячески содействовавшим своей деятельностью становлению и развитию системы здравоохранения Арцаха.
Будучи преданным сыном своего народа, Эдуард Гукасян находился в авангарде Арцахского национально-освободительного движения и принял активное участие в нашей борьбе за свободу и независимость. Родина по достоинству оценила заслуги Эдуарда Гукасяна, удостоив его ордена «Григор Лусаворич» и других государственных наград.
От имени властей Республики Арцах и от себя лично выражаю соболезнования всем родным и близким покойного, желаю стойкости и силы духа».