Հասարակություն 18:54 07/03/2018 Հայաստան
Հանրապետության տարածքում մարտի 7-ի ցերեկը, 8-ի գիշերը, 10-ի ցերեկը, 11-ին, 12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 8-ի ցերեկը, 9-ին, 10-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Այս մասին հայտնում ն ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից։
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ: Մարտի 8-9-ը առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 8-ին կբարձրանա 3-4 աստիճանով, այնուհետև էապես չի փոխվի:
Երևան քաղաքում մարտի 7-ի ցերեկը, 8-ի գիշերը, 10-ի ցերեկը, 11-12-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 8-ի ցերեկը, 9-ին, 10-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Մարտի 8-9-ը սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:

Precipitation predicted in most regions of Armenia tomorrow
No precipitation is predicted in the territory of Armenia at night of March 7, March 8, in the daytime of 10, on 11, on 12, Hydromet Service of Armenia's ministry of emergency situations reported. In the daytime of March 8, on 9, at night of 10 in most regions from time to time storm and rain is predicted.
South-west wind speed is 3-8 m/s, on March 8-9 in separate places wind speed may reach up to 20-25 m/s. The air temperature in the daytime of March 8 will go up by 3-4 degrees and then it will not change.
In capital Yerevan no precipitation is predicted in the daytime of March 7, at night of March 8, in the daytime of 10, on 11, on 12. In the daytime of March 8, on 9, at night of 10 from time to time storm and rain is predicted. On March 8-9 wind speed may reach up to 15-20 m/s