Հասարակություն 10:33 08/03/2018 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 8-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանանց միջազգային օրվա առթիվ:
ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, ուղերձում ասված է.
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց միջազգային օրվա առթիվ:
Բնությունը ձեզ շռայլորեն օժտել է ջերմությամբ ու հոգատարությամբ, նրբությամբ ու քնքշանքով, գեղեցկությամբ ու հմայքով, միաժամանակ ձեզ տվել է անսահման համբերություն ու մեծ հոգի, անսպառ ուժ ու կորով, որպեսզի կարողանաք արժանավայել կերպով իրականացնել ձեր առաքելությունը կյանքում, կրել ձեր ուսերին ծանրացած բեռը:
Մեր՝ տղամարդկանց պարտքն է անել հնարավորը՝ այդ բեռը թեթևացնելու, ձեր հոգսերը կիսելու, ձեր կյանքը երջանիկ ու անհոգ դարձնելու համար, որպեսզի դուք միշտ պաշտպանված ու անվտանգ զգաք ձեզ, ապրեք հանգիստ ու խաղաղ, զբաղվեք ձեր սիրած գործով՝ տանը թե դրսում: Մենք երախտապարտ ենք ձեզ այն ամենի համար, ինչ անում եք դուք՝ հանուն ձեր ընտանիքների, հանուն հայրենի երկրի ու ժողովրդի:
Թանկագի՛ն մայրեր, տատիկներ, դուստրեր, քույրեր ու կանայք, արցախուհիներ, իմ անկեղծ մաղթանքն է, որ դուք, ձեր հարազատներն ու մերձավորները միշտ լինեք առողջ եւ ուրախ, որ ձեր ընտանիքներում միշտ վառ լինի օջախի կրակը, անպակաս՝ ցնծությունն ու բերկրանքը, սերն ու լիությունը: Թող հաջողությունն ուղեկցի ձեզ ձեր ամբողջ կյանքում»:

Society 11:08 08/03/2018 NKR
Artsakh president to women: "The duty of men is to do everything possible to make your life happy and careless"
Artsakh Republic President Bako Sahakyan issued today a congratulatory message on the occasion of International Women’s Day, the presidential press department said.
“Dear women,
On behalf of the Artsakh Republic authorities and personally myself, I extend my cordial congratulations on the International Women’s Day.
The nature has generously endowed you with warmth and care, delicacy and tenderness, beauty and charm, at the same time giving you boundless patience and great soul, endless power and strength to fulfill your life mission with dignity, carry the heavy burden on your shoulders.
The duty of men is to do everything possible to alleviate that burden, share your concerns, make your life happy and careless so that you always feel safe and secure, live quietly and peacefully, engage in your favorite work at home and outdoors. We are grateful to you for everything that you do for the sake of your families, for the sake of native country and people.
Dear mothers, grandmothers, daughters, sisters and wives, Artsakh women!
I sincerely wish that you, your relatives and friends be always healthy and happy, that your home hearths never extinguish, happiness and joy, love and wealth never diminish in your homes. Let success accompany you all your life!” reads the message.